NIEMODLIN potrzebuje OBWODNICY! - zobacz spot - II etap konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazw ulic: XX-lecia PRL i XXX-lecia w Graczach oraz ulicy Dąbrowszczaków w Niemodlinie - Podsumowanie 2016 roku - FILM - Niemodlin potrzebuje OBWODNICY! - Materiały filmowe z Niemodlina - Niemodlin, oficjalna strona na Facebooku - polub stronę!

Staw młyński w Niemodlinie doczeka się rekultywacji

07-05-2013

W ramach Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013 zostało zakwalifikowane do dofinansowania zadanie Gminy Niemodlin pn. „Rekultywacja zbiornika małej retencji-staw młyński na Ścinawie Niemodlińskiej w Niemodlinie”- kwota dofinansowania 207 635,78 zł (1 miejsce na liście rankingowej).
W ramach rekultywacji zbiornika małej retencji - stawu młyńskiego na Ścinawie Niemodlińskiej w Niemodlinie wykonane zostaną wzmocnienia brzegów zbiornika, jego odmulenie i pogłębienie. Dodatkowo zamontowany zostanie pływający pomost rekreacyjny. Dzięki realizacji projektu zwiększone zostaną możliwości retencyjne zbiornika, co poprawi zabezpieczenie przeciwpowodziowe na rzece Ścinawa Niemodlińska. Ostatnie czyszczenie zbiornika miało miejsce w latach 90-tych ubiegłego wieku. Realizacja inwestycji planowana jest w 2014r.