- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Niegdyś młodzież dzisiaj chluba

02-05-2011

Finał wieńczy dzieło
 

W piątkowe popołudnie 20 maja 2011 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbyła się promocja książki prof. Damiana Jerzego Tomczyka „Niegdyś młodzież dzisiaj chluba. Losy absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Niemodlinie w latach 1949-2009”.
Wydawcą książki jest Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Jednak książka nie powstałaby, jak podkreśla autor, gdyby nie starania Burmistrza Niemodlina Mirosława Stankiewicza i jego zastępcy Bartłomieja Kostrzewy, którzy doprowadzili do wydania publikacji. „To dzięki ich staraniom mogła ona ujrzeć światło dzienne” – mówił autor.
Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście nobliwego autora, który opowiadał o pracy nad książką i o trudnościach związanych ze zbieraniem materiałów do niej. „Była to czasochłonna i mrówcza praca” - jak powiedział profesor, który od początku sam gromadził potrzebne do publikacji informacje, ponieważ w archiwum szkoły nie ma materiałów źródłowych i archiwalnych, które mówiłyby o konkretnych osobach i ich dalszej drodze życiowej po zakończeniu szkoły. Prof. Damian Tomczyk korzystał przede wszystkim z rozmów z bohaterami książki, do których docierał sam. Niektórzy z nich niechętnie zgadzali się na tego typu zwierzenia, dlatego tym cenniejsze są relacje tych osób, które zgodziły się, by opisać dzieje ich losów po zakończeniu edukacji w Niemodlinie.
Podczas promocji książki, wszyscy zainteresowani mogli ją nabyć wraz z dedykacją i autografem autora. Szkoda tylko, że tak niewielu absolwentów i nauczycieli szkoły, której autor poświęcił tak wiele swojego czasu, było zainteresowanych tym wydarzeniem, o czym świadczyła bardzo niska frekwencja podczas promocji książki.
Red.
 

prof. Damian Tomczyk podczas spotkania_autorskiego.jpeg

autor podpisujący swoją ksiązkę podczas promocji.jpeg

okładka niemodlinOK.jpeg