- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej i Tenisa Stołowego

05-05-2011

III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej i Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Niemodlina rozstrzygnięty


W dniu 30 kwietnia br. na boisku „Orlika” i w Hali Widowiskowo-Sportowej w Niemodlinie, odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej i Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Niemodlina. Organizatorem turnieju jest Urząd Miejski w Niemodlinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie. Główną ideą organizacji rozgrywek jest popularyzacja sportu wśród mieszkańców Niemodlina oraz miast partnerskich – Stity i Vechelde. W tym roku w Niemodlinie zabrakło drużyny z Niemiec, swoją reprezentację wystawiło natomiast czeskie miasto – Stity, w turnieju uczestniczyły także drużyny z Tułowic, Brzegu i Niemodlina. Turniej otworzył Burmistrz Niemodlina Mirosław Stankiewicz, który przywitał wszystkich zawodników, przedstawicieli miasta Stity ze Starostą Jirijm Voglem, przedstawicieli Brzegu i Tułowic, mieszkańców Niemodlina i pozostałych, licznie przybyłych tego dnia, kibiców piłki nożnej i tenisa stołowego.
Pogoda i dobre nastroje dopisywały, a wola walki, z zachowaniem zasad fair play, udzielała się wszystkim zawodnikom. Mecze piłkarskie rozegrano w dwóch grupach – młodszej i starszej. Po sześciu spotkaniach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce w grupie młodszej zdobyła drużyna z Brzegu, drugie zespół z Tułowic, a trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 1 w Niemodlinie. Tytuł króla strzelców w tej grupie przyznano Pawłowi Bujakiewiczowi. W grupie starszej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Czech, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Niemodlina, a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Tułowic. Królem strzelców został Michał Błoński.
W tym samym czasie, gdy na „Orliku” toczyła się rywalizacja pomiędzy piłkarzami, w Hali Widowiskowo-Sportowej rozgrywano mecze tenisa stołowego. Do turnieju przystąpiły dwie drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik” z Niemodlina oraz drużyna ze Stity. Pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej UKS Sokolik I, drugie UKS Sokolik II, a trzecie goście ze Stity. Najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się Stepan Kobza ze Stity, drugie miejsce przypadło Marcinowi Kolmanowi (UKS „Sokolik” Niemodlin), a trzecie Marcie Klich również z UKS „Sokolik” Niemodlin.
Puchary, medale, dyplomy i pozostałe nagrody laureatom i wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli Burmistrz Niemodlina Mirosław Stankiewicz i Starosta Stity Jirij Vogel. 
 Brzeg-Tułowice.jpeg
burmistrzowie wręczają puchar, medale i dyplomy zwycięskiej drużynie w tenisie stołowym UKS Sokolik.jpeg
drużyna z Brzegu w meczu z PSP Niemodlin.jpeg
drużyna z Tułowic z trenerem.jpeg
II miejsce UKS SokolikII.jpeg
konkurs rzutów rożnych władz Niemodlina i Stity.jpeg
król strzelców Michał błoński przy piłce.jpeg
Marta Kliś UKS Sokolik.jpeg
uczestnicy turnieju we wspólnym zdjęciu.jpeg
wszyscy uczestnicy.jpeg
zwycięscy w tenisie stołowym - UKS Sokolik I.jpeg
zwycięscy z Brzegu- grupa młodsza.jpeg
zwycięska drużyna w grupie starszej ze Stity.jpeg