Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego w związku z sytuacją meteorologiczną i hydrologiczną na terenie gminy
28-07-2025
W dniu 28.07.2025 roku o godzinie 11:30 odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z sytuacją meteorologiczną i hydrologiczną na terenie Gminy Niemodlin.
Na posiedzeniu omówiono potencjalne zagrożenia w związku z opadami deszczu. Przeanalizowano sytuację hydrologiczną na terenie zlewni Nysy Kłodzkiej oraz zlewni Ścinawy. Za podwyższony stan wody na rz. Ścinawa odpowiadają przede wszystkim opady deszczu w rejonie Korfantowa i Prudnika oraz zarośnięty profil rzeki Ścinawa na terenie Gminy Niemodlin. Wydział Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Urzędu Miejskiego w Niemodlinie wspólnie ze Strażą Miejską w Niemodlinie monitoruje od niedzieli stan oraz sytuację na rzekach i ciekach wodnych.
Zarządzanie kryzysowe jest w pełnej gotowości.
Prosimy o śledzenie komunikatów Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Urzędu Miejskiego w Niemodlinie oraz przekazywanie informacji osobom, które nie mają możliwości korzystania z kanałów publikacji informacji elektronicznie. W przypadku wystąpienia lokalnych zagrożeń, mieszkańcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb.


