- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Dni Niemodlina 2011

28-06-2011

Muzycznie i sportowo – Dni Niemodlina 2011

Tegoroczne Dni Niemodlina odbyły się 25 i 26 czerwca 2011r. Organizatorami byli: Burmistrz Niemodlina, Ośrodek Kultury w Niemodlinie oraz  Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Niemodlinie.  
 
Program ułożony był tak, że każdy mieszkaniec naszego miasta mógł znaleźć coś dla siebie. W zawodach sportowych, rozgrywanych na Boisku Orlika, już w sobotni poranek drużyny  z Niemodlina, Brzegu, Tułowic i Lewina Brzeskiego rywalizowały
w Turnieju Piłki Nożnej Młodzików. Po zaciętych meczach okazało się, że najlepszą drużyną została Unia Tułowice, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Olimpii Lewin Brzeski, a trzecie miejsce przypadło gospodarzom – zespołowi z Niemodlina.
W turnieju seniorów mecz finałowy wyłonił zwycięzcę, którym została Olimpia Lewin Brzeski, która pokonała drużynę Sokoła Niemodlin (5:4).
Na stadionie miejskim w Niemodlinie rozegrano także turniej Oldbojów,  w którym bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Sokoła Niemodlin, pokonując Stal Brzeg (3:1).
W niedzielne przedpołudnie rozegrano natomiast XIII Mistrzostwa Opolszczyzny
w Streetballu Mężczyzn, w kategorii open. Mecze odbywały się na placu przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie oraz na boisku Orlika. Najlepszej drużynie, którą została Grupa Trzymająca Wagę, Burmistrz Niemodlina wręczył okazały puchar i nagrody.
W niedzielę odbyły się także zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Niemodlina Mirosława Stankiewicza, w których uczestniczyło pięćdziesięciu jeden wędkarzy zrzeszonych w Niemodlińskim Kole Wędkarskim. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Krząstek, drugie Grzegorz Kozik, a trzecie Jacek Jarząbkowski, największą rybę udało się złowić Zbigniewowi Sądeckiemu. Puchary najlepszym wręczył Burmistrz Mirosław Stankiewicz.
Po oficjalnym rozpoczęciu Dni Niemodlina przez Burmistrza Mirosława Stankiewicza
i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Niemodlinie Mariusza Nieckarza publiczności zaprezentowała się, istniejąca zaledwie od kilku tygodni, kapela z Niemodlina. Zespół zagrał w składzie: wokal – Filip Zawierucha, gitara – Kamil Bieniek, perkusja – Leszek Szwed, bas – Michał Nadybski.
Jak co roku, nie zabrakło także wielu atrakcji dla najmłodszych – gry, zabawy, konkursy i wesołe miasteczko. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę na scenie wystąpili utalentowani wychowankowie Ośrodka Kultury w Niemodlinie przygotowani przez Katarzyna Paszulę – Gryf, Magdalenę Krzemień i Hannę Łozowicką, W przerwach między występami wokalistów we wspaniałych tanecznych pokazach zaprezentował się zespół Rytmix.
Miłośnicy starych, dobrych przebojów brytyjskiej grupy the Beatles w sobotni wieczór mogli wyśpiewać je razem z niemodlińskim zespołem The Shout. Gwiazdą sobotniego wieczoru był czeski zespół, The Fireballs, wywodzący się z Brna.
W drugim dniu obchodów święta miasta na odwiedzających plac przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie czekały kolejne niespodzianki, przede wszystkim muzyczne. Z recitalem wystąpił, obecnie mieszkaniec Niemodlina, Wacław Masłyk, piosenkarz i kompozytor, niegdyś podpora grupy Partita.
Na szczególne uznanie z pewnością zasługuje recital, mieszkanki Niemodlina, niezwykle utalentowanej wokalistki, Magdaleny Krzemień, której towarzyszył zespół sesyjny oraz przyjaciele, m.in. Szymon Kwoczała.
Kolejnym punktem programu był koncert wrocławskiego zespołu Tax Free.
Na zakończenie Dni Niemodlina na scenie wystąpiła, gwiazda wieczoru, Maciej Miecznikowski z zespołem Leszcze.
Dwudniowe obchody święta miasta zamknął efektowny pokaz sztucznych ogni.
                                                                                                    
                                                                                                           Katarzyna Knieja

delegacja z Doliny- miasta partnerskiego na Ukrainie wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej M. Nie P.jpeg  Mecz finałowy w turnieju seniorów - Sokół Niemodlin - Olimpia Lewin Brzeski.jpeg  zwycięzcy w Streetballu - Grupa trzymająca wagę P.jpeg  zwycięzcy turnieju piłki nożnej młodzików - zespól z Tułowic P.jpeg  uczestnicy zawodów wędkarskich o puchar burmistrza Niemodlina P.jpeg  Krzysztof Krząstek - zwyciezca zawodów wędkarskich razem z Burmistrzem Niemodlina P.jpeg  konkursy dla dzieci P.jpeg  Anna Konowaluk ze Studia Piosenki Ośrodka Kultury w Niemodlinie.jpeg  debiutujący zespół z Niemodlina - Two Face P.jpeg  Oliwia Ostrowska.jpeg  Rytmix - przedszkolaki gr. II.jpeg  zespół the Shout P.jpeg  występ zespołu ludowego GRACZANKI (2) P.jpeg  występ Justyny Adamowskiej P.jpeg  recital Magdaleny Krzemień P.jpeg  Wacław Masłyk P.jpeg          zespół Leszcze P.jpeg