- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Oficjalne otwarcie siedziby Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” w Biestrzynniku

18-07-2011

Integracja w Lokalnej Grupie Rybackiej „Opolszczyzna” w Biestrzynniku.
 

Oficjalne otwarcie siedziby, zabawy integracyjne, degustacja ryb – to tylko niektóre atrakcje, które czekały 12 lipca na członków Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna”. W Biestrzynniku, w gminie Ozimek uroczyście obchodzono drugie urodziny LGR. Była to znakomita okazja do wspólnej zabawy oraz wymiany informacji dotyczących pozyskania unijnych funduszy w ramach programu Operacyjnego PO Ryby 2007-2013.
Warsztaty integracyjne rozpoczęła wspólna modlitwa o pomyślność przedstawicieli gmin, organizacji społecznych i prywatnych przedsiębiorców należących do LGR „Opolszczyzna. Ks. Janusz Konofalski-proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Dylakach uroczyście poświęcił siedzibę stowarzyszenia, która mieści się w zabytkowym pałacu na terenie ośrodka zarybieniowego „Poliwoda” należącym do Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu.
Prezes LGR-Jakub Roszuk, prezes PZW Opole-Marian Magdziarz oraz Zbigniew Kowalczyk-z-ca burmistrza Ozimka odsłonili tablicę informacyjną LGR i złożyli najlepsze życzenia wszystkim rybakom należącym do stowarzyszenia.
Warsztaty integracyjne były także okazją do promowania opolskich ryb i degustacji rybnych potraw. Karp i pstrąg z grilla, pstrąg wędzony-te potrawy gościły na talerzach w czasie trwania pikniku. Państwo Kubiciel z gospodarstwa agroturystycznego „Tawerna pod Kotwicą” przyrządzając ryby z rusztu podbili swoim talentem kulinarnym serca gości.
Po posileniu się przyszedł czas na integrację. Teren ośrodka zarybieniowego PZW Opole zamienił się w plac zabaw. Marcin Banaszewski z firmy „Janczar” zorganizował zawody integracyjne: był m.in. konkurs łuczniczy-strzelanie do balonów, konkurs z wiedzy na temat ryb i zawody łowienia „ośmiornic” na wędkę z haczykiem na czas. Uczestników imprezy podzielili się na trzy grypy. Zadaniem każdej z nich było zdobycie największej liczby punktów. Największą frajdę uczestnikom pikniku sprawiło strzelanie do tarczy na punkty. Był także test na wytrzymałość- zadawano gościom tortury- łaskotali stopy piórkiem. Jak na stowarzyszenie rybackie przystało, nie mogło zabraknąć także konkurencji z wodą. Śmiałkowie odpychając się kijem musieli przepłynąć łodzią na czas przez staw hodowlany. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy zaświadczające o pomyślnie zaliczonej integracji.
Warsztaty integracyjne zbiegły się z drugą rocznicą powstania LGR. Celem stowarzyszenia jest poprawa warunków życia na obszarach z tradycjami rybackimi, wpływanie na rozwój inicjatyw i przedsiębiorczości wśród społeczności lokalnych. LGR „Opolszczyzna” pomaga mieszkańcom i przedsiębiorcom z terenów “rybackich” w zdobyciu unijnych pieniędzy, tworzeniu różnych inicjatyw i przełamywaniu lokalnych barier.
 

Do stowarzyszenia należy 11 gmin: Turawa, Ozimek, Pokój, Popielów, Lewin Brzeski, Niemodlin, Zębowice, Lasowice Wielkie, Murów, Świerczów, Tułowice. Sektor gospodarczy to gospodarstwa rybackie i osoby związane z rybactwem, społeczny natomiast to opolski oddział Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Polskie Towarzystwo Rybackie.
 

O pieniądze aplikować mogą nie tylko osoby związane z rybactwem, stawami i jeziorami, ale też inne osoby fizyczne, właściciele prywatnych firm, gminy, organizacje pozarządowe, parafie, instytucje kultury działające na terenie LGR” Opolszczyzna” lub prowadzące działalność na tym terenie.
 

Szczegółowe informacje o konkursach i działaniach Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” można znaleźć na stronie www.lgropolszczyzna.com lub w biurze LGR: Plac Kopernika 5/3,45-040 Opole, tel. 77 4033172, e-mail:
kontakt.lgropolszczyzna@gmail.com
 

IMGP3050.jpeg
IMGP3062.jpeg
IMGP3101.jpeg
LGR 082.jpeg
LGR 083.jpeg
LGR 096.jpeg
LGR 097.jpeg
LGR 103.jpeg