Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Promocja książki dr Henryki Maj

24-11-2011

Szanowni  Państwo

Niemodlińskie Towarzystwo Regionalne, Sołtys i Rada Sołecka w Magnuszowicach

zapraszają na promocję książki dr Henryki Maj „Obóz pracy przymusowej w Klein Mangersdorf w prowincji górnośląskiej w latach 1941-1942” w środę, 14 grudnia 2011 r., o godz. 17.00 kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Magnuszowicach.
 

Książka dr Henryki Maj, kolejna publikacja NTR, jest owocem wieloletniej pracy Autorki – żmudnych badań oraz gromadzenia wspomnień byłych więźniów obozu w Magnuszowiczkach k. Niemodlina, jednego z kilkunastu nazistowskich obozów pracy przymusowej na Śląsku, istniejących w latach 1940-1944 i rozmieszczonych wzdłuż budowanej wówczas autostrady Berlin – Wrocław – Gliwice, w których do pracy wykorzystywano obywateli podbitej Polski

Książka ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Starostwa Powiatowego w Opolu oraz Nadleśnictwa Tułowice, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w  Wydrowicach, Archiwów Opolskich Sp. z o.o. w Niemodlinie.

W programie spotkania przewiduje się złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i okolicznościową modlitwę pod tablicą upamiętniającą ofiary obozu.

W załącznikach plakat i zaproszenie.

Z poważaniem i z pozdrowieniami
Niemodlińskie Towarzystwo Regionalne
Henryk Gałkowski
Z-ca Przewodniczącego NTR