- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Nagrodzeni w konkursach Przyroda zachwyca i Spotkania z przyrodą

19-10-2011

Rozstrzygniecie konkursu fotograficznego i plastycznego

Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna" we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Niemodlinie rozstrzygnęła konkursy: plastyczny „Przyroda zachwyca” i fotograficzny „Spotkania z przyrodą”.

Konkursy skierowane były do przedszkolaków, uczniów i młodzieży z terenu gmin należących do LGR „Opolszczyzna”.
Celem konkursów była promocja atrakcyjności obszaru LGR „Opolszczyzna” (gminy Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Murów, Niemodlin, Ozimek, Pokój, Popielów, Świerczów, Tułowice, Turawa, Zębowice) jako obszaru atrakcyjnego turystycznie, popularyzacja ekoturystyki, wędkarstwa i rybactwa wśród dzieci i młodzieży.
W dniu 14 grudnia br. w Ośrodku Kultury w Niemodlinie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom z terenu gminy Niemodlin. Nagrody wręczał prawdziwy rycerz w stroju janczara tureckiego. Oprócz głównego punktu programu atrakcją dla dzieci, młodzieży i dorosłych były konkursy, zabawy i prezentacja szabli rycerskiej, która na, zwłaszcza najmłodszych, zrobiła ogromne wrażenie. Po takiej dawce emocji rozdano nagrody w konkursach głównych. Niespodzianką było przyznanie Grand Prix w konkursie fotograficznym. Spośród prac, które trafiły na konkurs, z wszystkich – 11 gmin wchodzących w obszar działania LGR „Opolszczyzna”, najlepszą okazała się praca mieszkanki Niemodlina, gimnazjalistki Zespołu Szkół w Niemodlinie, Marty Wydry. W nagrodę laureatka otrzymała aparat fotograficzny, który z pewnością pomoże jej w dalszym rozwijaniu swojej pasji. Jak przyznała Marta redakcji „Pulsu Niemodlina” fotografią zajmuje się hobbistycznie -To był mój pierwszy udział w tego typu konkursie. Było to dla mnie wielkim zaskoczeniem, że moja praca została zauważona. Fotografuję dla siebie, dla znajomych. Jest to taka moja pasja „na boku”. Fotografuję przede wszystkim ludzi, lubię się wgłębić w to, co robię, wydobyć coś więcej. Fotografuję też zwierzęta i oryginalne, mało spotykane przedmioty – dodała gimnazjalistka.

Wyniki:
Nagrodę GRAND PRIX prezesa LGR Opolszczyzna: Marta Wydra za zdjęcie „Zaczarowana Kraina”
Wyniki LGR Opolszczyzna (uczestnicy z terenu gminy Niemodlin)
I NAGRODA EX EQUO
Monika Cebo za zdjęcie „Piękno rzadko dostrzegane”
Marta Bartoszewska „Cuda natury-kaczki krzyżówki nad stawem”
II NAGRODA:
Wioleta Pałka za zdjęcie „Nasze stawy-piękne stawy. Ptasi raj”
III NAGRODA:
Marta Wydra zdjęcie „Zaczarowana Kraina”
Konkurs plastyczny:
I NAGRODA:
Michał Nowak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinie
II NAGRODA:
Irena Karoń, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinie
III NAGRODA ex equo:
Oliwia Kopeć, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinie
Emilia Wacyra, Przedszkole w Niemodlinie
 

Grand Prix dla Marty Wydry. Na zdj. również przedstawiciele organizatorów Marcin Banaszewski i Marek Adamus.jpeg
1.jpeg
DSC_0315.jpeg
DSC07934.jpeg
DSCN0492.jpeg