Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Rower zamiast samochodu

16-09-2011

Rower zamiast samochodu

Europejski Dzień Bez Samochodu, który obchodzony jest 22 września, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie spędzili w tym roku na rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Urząd Miejski w Niemodlinie i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie.

Szlakiem wiodącym do Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Lipnie przejechało czterdziestu uczestników wycieczki. O historii, okolicznych unikatowych drzewach, przyrodzie i zwierzynie opowiadał Wiesław Pogonowski – znawca terenu, emerytowany leśnik, miłośnik przyrody, a co warte podkreślenia, także wspaniały gawędziarz.
Dzieci z ciekawością słuchały leśnych opowieści, zachowując przy tym ciszę, czystość i szacunek należny otaczającej przyrodzie.
Na zakończenie wycieczkowicze mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami i odpocząć przy ognisku, które organizatorzy przygotowali na terenie basenu kąpielowego w Lipnie.

kk


 DSC_7390.jpeg
DSC_7358.jpeg
DSC_7342.jpeg