- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Bernard Maseli z zespołem w Ośrodku Kultury w Niemodlinie

05-10-2011

Bernard Maseli zagrał w Niemodlinie

Niemodlin był drugim przystankiem w jesiennej trasie koncertowej znanego polskiego jazzmana, wibrafonisty, kacisty, aranżera i producenta Bernarda Maseli. Pochodzący ze Strzelec Opolskich muzyk, w dniu 27 października br., wystąpił wraz z zespołem, na deskach sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Koncert zorganizowano w ramach XX Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest.

Międzynarodowy skład zespołu: Bernard Maseli (mallet kat), śpiewająca basistka Manaou Gallo z Wybrzeża Kości Słoniowej, Gordon Odametey (instrumenty perkusyjne) z Ghany, czeski perkusista Daniel Soltis oraz Mateusz Pliniewicz z Polski, gwarantował prawdziwą muzyczną mieszankę wybuchową, czego byliśmy świadkami na scenie.
Pomysł wspólnego grania , który zrodził się w związku z jubileuszem 25 - lecia pracy artystycznej Bernarda Maseli, przyniósł wspaniałe efekty w postaci koncertu pełnego żywiołowej, czarującej, momentami magicznej muzyki, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Egzotyczne brzmienie głosu wokalistki w połączeniu z gitarą basową, instrumentami perkusyjnymi oraz skrzypcami pozostałych muzyków tworzyła jedną, niesamowitą całośc. Ponadto autor tego muzycznego projektu, Bernard Maseli, elektryzował i zachwycał publiczność dźwiękami płynącymi z instrumentu, który sam określił „grającą deską do prasowania”, a jest to rodzaj elektronicznego wibrafonu o nazwie mallet kat.
Maseli okazał się również świetnym, dowcipnym konferansjerem, czym dodatkowo zjednał sobie niemodlińską publiczność. Z pewnością dla uczestników koncertu wieczór spędzony w Ośrodku Kultury w Niemodlinie był prawdziwą muzyczną ucztą.

Katarzyna Knieja 
 

 Obraz 009.jpeg
Obraz 083.jpeg