- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Dożynki Gminne - Grabin, 30 sierpnia

13-08-2015

W niedzielę, 30 sierpnia 2015 r. odbędą się Dożynki Gminy Niemodlin. Na uroczystości zapraszają Burmistrz Niemodlina oraz Sołtys i Rada Sołecka Grabina.
 

PROGRAM DOŻYNEK GMINNYCH
 

12:30 Dziękczynna Msza św. w intencji rolników i zebranych plonów - kościół św. Mikołaja w Grabinie

13:30 Korowód dożynkowy 

14:00 Ceremoniał dożynkowy, rozpoczęcie konkursów dożynkowych

14:30 Występ zespołu Graczanki

15:00 Biesiada Neo Folk - Jonatan i Clio, czyli polska baba z brodą

16:30 Występ zespołu Piąty Bieg

17:00 Kris Książę Disco Polo - promocja płyty "Już nie jesteś taka szalona"

18:00 Ogłoszenie wyników konkursów dożynkowych: koron żniwnych, żywych obrazów oraz na najładniej lub najdowcipniej dożynkowo udekorowane obejście

18:30 Kris Książę Disco Polo - największe hity disco dance

20:00 Zabawa taneczna z zespołem Blue Relax

Niemodlin_Dozynki_plakatB2.jpeg

 

Szanowni Sołtysi, członkowie Rad Sołeckich

Mieszkańcy sołectw gminy Niemodlin i Niemodlina

Miło mi Państwa poinformować, iż tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sołectwie Grabin w dniu 30 sierpnia br. W imieniu swoim i przewodniczącego Rady Miejskiej gorąco zapraszam mieszkańców naszej Gminy do licznego udziału w tej uroczystości, w tym we Mszy Świętej i korowodzie, konkursach dożynkowych oraz późniejszej zabawie. Gminne Dożynki to wyjątkowe święto dla całej naszej społeczności. Udział w nich delegacji z poszczególnych Sołectw, a także mieszkańców miasta będzie oddaniem należnego szacunku i podziękowaniem za codzienny trud i mozół pracy dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do uprawy i zebrania plonów z naszej Ziemi Niemodlińskiej.

Zapraszam, więc Sołectwa do uświetnienia tej uroczystości poprzez czynny w niej udział. Zachęcam i proszę o przygotowanie tradycyjnych „Koron Żniwnych” oraz „Żywych Obrazów”, ich zgłoszenie do dnia 14 sierpnia br. i prezentację w corocznych konkursach Dożynkowych - w tym roku w Grabinie. Najpiękniejsze prace, oprócz uznania Gości dożynkowych, zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami. Niech udział delegacji ze wszystkich naszych Sołectw w Gminnych uroczystościach Dożynkowych będzie wyrazem solidarności naszej wspólnoty samorządowej.

Miło mi również Państwa poinformować, a zarazem zaprosić do składania do dnia 31 lipca br. kandydatur na gospodarza przyszłorocznych Dożynek Gminnych 2016 roku. Moim zamierzeniem jest uczynienie z tej formy promesy stałej reguły, która ułatwi Państwu oraz Gminie spokojne planowanie i przygotowywanie kolejnych uroczystości, aby były one bardziej atrakcyjne dla ich odbiorców, a tym samym podnosiły rangę i prestiż ich Gospodarzy. Planuję również, aby w ślad za udzieloną promesą, uwzględnić w kolejnym budżecie Gminy dodatkowe, po za funduszem sołeckim, „drobne” zadanie remontowe lub inwestycyjne na rzecz przyszłego gospodarza Gminnych Dożynek. Mam nadzieję, że ta propozycja znajdzie Państwa aprobatę i zachęci społeczność sołecką do większej integracji, a zarazem będzie pewną formą gratyfikacji za aktywność i zaangażowanie.   


Z poważaniem

Burmistrz Niemodlina
Dorota Koncewicz


 


 

Regulamin konkursów dożynkowych do pobrania - 

http://www.niemodlin.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_niemo&lad=a&id_dzi=1&id_men=48