Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Nowe miejsca podrzutu śmieci - interwencja strażników

02-09-2015

W wyniku kontroli Straży Miejskiej w Niemodlinie w dniu 1 września br. ujawniono nowe miejsca wyrzucania odpadów w miejscach niedozwolonych. Strażnicy przy drodze Niemodlin - Szydłowiec Śląski, wykryli dwie lokalizacje występowania dzikich wysypisk. Na jednym z nich stwierdzono części samochodowe, głównie tworzywa sztuczne, na drugim odpady po remoncie, opakowania foliowe, puszki po farbach, narzędzia budowlane. Straż Miejska w Niemodlinie, prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie sprawców. Za wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Zdjęcie-0037.jpeg
Zdjęcie-0038.jpeg
Zdjęcie-0034.jpeg

Zdjęcie-0035.jpeg

Przypomnijmy, że odpady komunalne możemy bezpłatnie przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Gościejowicach Małych (przy oczyszczalni ścieków). Przyjmuje się tam nieodpłatnie odpady komunalne od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. PSZOK czynny jest w środy w godzinach: od 7.00 – 17.00 oraz w soboty w godzinach: od 7.00-13.00. Zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie całej gminy, organizowane są dwa razy w roku. 

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie