Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Sportowcy z Niemodlina pojadą na zawody do Czech

11-09-2015

Na temat współpracy miast partnerskich, Stity i Niemodlina rozmawiano w Czechach podczas spotkania w dniu 10 września 2015 r. Delegacja z Niemodlina na czele z burmistrz Dorotą Koncewicz, przewodniczącym Rady Miejskiej w Niemodlinie Zbigniewem Palakiem oraz radnym Zbigniewem Weberem, gościła na zaproszenie starosty miasta Stity, Jiri Vogla. Ustalono m.in., że w przyszłym roku sportowcy z Czech uczestniczyć będą w zawodach odbywających się w czasie Dni Niemodlina, a piłkarze i tenisiści stołowi z Niemodlina zostaną zaproszeni na turniej o puchar Starosty m. Stity w maju 2016 r. Rozważana jest także przyszłoroczna współpraca strażaków ochotników z Polski i Czech, wspólne udziały w zawodach pożarniczych. Delegacja z Czech będzie gościć w Niemodlinie podczas najbliższego finału Międzynarodowego Konkursu Satyrycznego „Karpik” w Niemodlinie. W czasie spotkania w ratuszu w Stitach rozmawiano także o planowanych inwestycjach w obu miastach. Czesi omówili także funkcjonowanie największego zakładu KLEIN, produkującego innowacyjne urządzenia w tym części do samochodów takich marek jak: Volkswagen i Skoda. W zakładzie pracuje dziś 800 osób. W spotkaniu w ratuszu uczestniczył także przewodniczący Rady Miasta w Stitach, Luboš Skácel, który jednocześnie jest pracownikiem firmy KLEIN. 

Obraz 200.jpeg

Obraz 208.jpeg
Obraz 220.jpeg
Obraz 223.jpeg


Burmistrz Dorota Koncewicz zapoznała się w Stitach ze strukturą i funkcjonowaniem placówek oświatowych. Delegacja z Niemodlina gościła w przedszkolu do którego uczęszcza 70 dzieci oraz w szkole podstawowej, w której uczy się 250 dzieci. Gospodarze pokazali także miejskie tereny rekreacyjne oraz aktualnie prowadzone inwestycje, na przykład budowę budynku, gdzie będzie zaplecze socjalne dla zawodników. Delegacja z Niemodlina zaproszona została także na koncert gitarowy Vladislava Blahy w kościele Wniebowzięcia Marii Panny w Stitach. Artysta występował już m.in. w Carnegie Hall w New Yorku i jest cenionym wykładowcą na uczelniach muzycznych w Czechach, Niemczech oraz w Meksyku. W koncercie uczestniczyli przedstawiciele władz miast partnerskich oraz mieszkańcy miasta Stity. 

Obraz 262.jpeg
Obraz 273.jpeg
Obraz 292.jpeg
Obraz 184.jpeg
Obraz 179.jpeg

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie