- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

„Zobacz jak jest u mnie” - sukces w konkursie

30-09-2015

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Niemodlinie, wzięli udział w konkursie pt. ,,Zobacz jak jest u mnie" ogłoszonym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu. Celem konkursu było stworzenie plakatu, który miał ukazywać walory turystyczne, przyrodnicze, historyczno-kulturowe swojej miejscowości z hasłem promocyjnym. Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas 2-3 i 4-5 szkół podstawowych powiatu opolskiego ziemskiego. Prace nadesłane zostały z 11 gmin powiatu. Nadesłano 172 prace konkursowe.

Prace oceniane były w dwóch kryteriach:
- merytoryczna tj. poprawnie napisane i oryginalne hasło promocyjne na plakacie, które przyciąga uwagę (jury w składzie A. Hałubiec i E. Dorosz). 
- artystyczna tj. oryginalność, walory artystyczne, gama kolorystyczna - koloryt dopasowany do treści, estetyka, typografia – czcionka, jej kolor i układ liter na kartce to jeden z ważnych elementów kompozycji (jury w składzie G. Kasprzak i E. Dorosz).

Przy ocenie jury zwracało bardzo uwagę na to żeby plakat był czytelny, hasło nie za długie (zwięzłość) oraz czy przekonuje do zwiedzenia miejscowości (skuteczność).

Ze Szkoły Podstawowej nr 2 zostali nagrodzeni uczniowie:
- Justyna Chróścicka kl. 5 - II miejsce
- Wiktoria Zalewska kl. 5 - wyróżnienie
42.jpeg
41.jpeg
40.jpeg

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 przyznano wyróżnienie dla Konrada Litwina kl. II 

Konrad Litwin.jpeg
SP1.jpeg

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 25 września. Dla dzieci oprócz nagród i wyróżnień mogły zwiedzić Drukarnię Świętego Krzyża oraz bibliotekę dla dzieci w MGBP w Opolu.
 

na podstawie informacji: Joanny Lelek