- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Co nowego w OK?

30-09-2015

W nowym roku szkolnym Ośrodek Kultury w Niemodlinie nie tylko kontynuuje dotychczasowe zajęcia i wydarzenia kulturalne, ale również rozszerza swoją ofertę. Największą nowością jest kino, grające najnowsze tytuły. Chętnych na zapisy na zajęcia w tym roku nie brakowało. Do odnoszącego sukcesy zespołu tanecznego Rytmix zapisało się ponad sto trzydzieści dzieci, które w pięciu grupach dwa razy w tygodniu uczą się nowych układów.  Również młodzi instrumentaliści zapełnili wszystkie miejsca na zajęcia nauki gry na pianinie, gitarze i saksofonie. W tym roku dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne dla większej wygody pacy podzielono na mniejsze grupy. Przygotowania do premiery nowego przedstawienia kontynuuje grupa młodzieżowa i grupa seniorów na zajęciach teatralnych. Nowy repertuar szykują również członkowie zespołów wokalnych i wokaliści Studia Piosenki i zajęć z akompaniatorem.

DSC_0778.jpeg

Tegoroczna oferta niemodlińskiego ośrodka kultury wzbogaciła się o zajęcia szachowe dla dzieci i dorosłych, którzy raz w tygodniu będą uczyć się i doskonalić w tej królewskiej grze. Drugą nową propozycją są zajęcia sitodruku. - Tworzymy pracownię graficzną - ręcznego sitodruku i łączonych z nim innych artystycznych technik graficznych. Sekcja graficzna to w naszych planach regularne spotkania małej grupy zapaleńców, 1-2 razy w tygodniu przez cały rok, w specjalnie przygotowanej na terenie ośrodka kultury pracowni. Otwarte zapisy dla młodzieży, dorosłych i seniorów odbędą się 15 października o godzinie 18.00 – zaprasza prowadzący zajęcia, Artur Bogucki.

plakat-sitobranie-w-niemodlinie.jpeg

Oprócz poszerzenia wachlarza zajęć największym novum tegorocznej oferty kulturalnej jest comiesięczne kino. – Wielu mieszkańców w rozmowach wspominało z sentymentem czasy, kiedy chodzili do kina do ośrodka kultury. Największym problemem uruchomienia kina są ogromne koszty sprzętowe i polityka dystrybutorów nastawiona na współpracę z kinami sieciowymi typu Helios. Jednak dzięki współpracy z Opolskim Kinem Objazdowym możemy zaprosić wszystkich miłośników kina do naszego ośrodka na najnowsze, premierowe filmy. I to w konkurencyjnych cenach w porównaniu z kinami sieciowymi – mówi Katarzyna Paszula, dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Projekcje filmów odbywać się będą w piątki. Na najbliższym pokazie 23 października zagrane zostaną bajki i filmy, m.in. „Mały Książe”, „Everest”, „Żyć, nie umierać” i „Karbala”. Cena biletu wynosi 15 złotych, zaś ulgowego 12 zł. Pełen repertuar i godziny projekcji dostępne są na stronie internetowej www.okniemodlin.org.

Oprócz kina niemodlińskiemu ośrodkowi przybędzie jeszcze więcej muzyki, a to za sprawa comiesięcznych koncertów, na których będą prezentować się zespoły lokalne, bądź debiutujące. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Info.
OK Niemodlin