Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Strefa ekonomiczna w Niemodlinie do zagospodarowania

06-10-2015

„Przedsiębiorczość drogą do sukcesu” pod tym hasłem odbyło się w dniu 5 października 2015 r. w Ośrodku Kultury w Niemodlinie spotkanie informacyjne poświęcone m.in. funkcjonowaniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest – Park w szczególności nowej podstrefie w Niemodlinie. Przypomnijmy, decyzją Rady Ministrów WSSE powiększyła się o pięć nowych lokalizacji. W jej granice zostały włączone m.in. tereny w trzech miejscowościach Opolszczyzny: Niemodlinie, Dąbrowie i Lewinie Brzeskim. To szansa na nowe miejsca pracy dla mieszkańców i rozwój gospodarczy regionu. Podczas spotkania omówione zostały  możliwości pozyskania przez przedsiębiorców funduszy z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej i wsparcia dla działalności biznesowej. 

Obraz 002.jpeg
Obraz 008.jpeg
Obraz 010.jpeg

Prelegentów, przedsiębiorców, radnych i wszystkich uczestników spotkania powitała burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz, zachęcając do zapoznania się z ofertą i możliwościami wsparcia biznesu przez różne instytucje oraz do inwestowania w Niemodlinie. Kierownik Opolskiego Biura Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest – Park, Kamil Goździk, omówił szczegóły dotyczące działalności strefy w Polsce, możliwości uzyskania ulg i wsparcia ze strony Invest-Parku. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest – Park jest największą z 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Obejmuje 48 miejscowości w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i lubuskim. Prowadzi w niej działalność 179 firm, które zainwestowały 19,1 mld złotych i zatrudniają 41 tys. pracowników. W spotkaniu uczestniczył także Michał Pilichowski z WSSE Invest – Park z Wałbrzycha. 

WSSE – prezentacja do pobrania  - PPTXWSSE-Invest-Park.pptx (5,00MB)

Podstrefa Niemodlin - 2,2485 ha, własność gminy 
Teren niezabudowany położony w Niemodlinie przy drodze krajowej nr. 46, w odległości 5 km od autostrady A4. Sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna znajduje się w odległości ok. 30-35 m od granicy terenu. Koszt doprowadzenia obu sieci do granicy działki, poniesie gmina Niemodlin ze środków własnych, po decyzji inwestora dot. inwestowania na danym terenie. Sieć elektroenergetyczna przebiega przez teren strefy. Sieć gazowa znajduje się w odległości 600 m od granicy terenu. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Niemodlin, włączona do strefy nieruchomość przeznaczona jest pod funkcje usługowe i wytwórczo-przemysłowe.
1006_strefa1.jpeg
 

Przedsiębiorco pozyskaj nowe fundusze unijne i krajowe

Jakie fundusze i na co mogą je pozyskać przedsiębiorcy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 usłyszeli również uczestnicy spotkania w Niemodlinie. Temat w szczegółach omówił dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, Roland Wrzeciono. Natomiast o wsparciu przedsiębiorców z programów krajowych mówił przedstawiciel Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Wojciech Dudek.

Prezentacja - RPOWO 2014-2020 - PPTXRPO WO 2014-2020 RW 05.10.2015r. OSTAT.pptx (368,59KB)
Prezentacja - Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich - PPTPrezentacja dla przedsiębiorców (Niemodlin).ppt (5,18MB)

Obraz 020.jpeg
Obraz 025.jpeg
Obraz 027.jpeg
Obraz 033.jpeg
Obraz 005.jpeg


Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie