- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wyniki i zdjęcia z Mistrzostw Polski

20-12-2011

W sobotę 17 grudnia w hali OSiR-u w Niemodlinie i hali Politechniki Opolskiej odbyły się XIX MISTRZOSTW POLSKI SĘDZIÓW W PIŁCE HALOWEJ. Po raz pierwszy Opolszczyzna mogła cieszyć się że przyznano jej organizację tak ważnej imprezy, która rozgrywana jest już po raz dziewiętnasty. Tym bardziej jest nam miło że to nasza Gmina mogła zapisać się w kartach historii sportu polskiego.

W mistrzostwach  szesnaście kolegiów sędziów w drodze losowania podzielone zostały na cztery grupy w hali w Niemodlinie swoje meczerozgrywały ekipy  z Grupy A tj. Pomorskie KS, Dolnośląskie KS, Warmińsko-Mazurskie KS, Podkarpackie KS, i z Grupy B Śląskie KS , Łódzkie KS, Kujawsko-Pomorskie KS, Lubelskie KS. Punktualnie o godzinie 9.00. rozpoczęły się rozgrywki fazy grupowej. W składach drużyn można było zauważyć wiele znanych postaci z piłkarskich boisk i  transmisji telewizyjnych, a wśród najbardziej znanych postaci należy odnotować sędziów międzynarodowych
i sędziów ekstraklasy np. Dawid Piasecki sędzia międzynarodowy, Marcin Lis sędzia międzynarodowy, Marcin Borkowski sędzia międzynarodowy, Paweł Pskit sędzia ekstraklasy, Adam Lyczmański sędzia ekstraklasy, Dariusz Ignatowski sędzia ekstraklasy, to tylko nazwiska obecnych sędziów najwyższego szczebla, których mogliśmy podziwiać na parkiecie w Niemodlinie a było ich znacznie więcej.

Po czterech meczach fazy grupowej nastąpiło krótkie uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski. Gości powitał Burmistrz Mirosław Stankiewicz, który przywitał wszystkich gości i  po krótkim przemówieniu zawodnicy wrócili na parkiet.

Mecze toczyły się w szybkim tempie a zawodnikom nie brakowało ambicji i woli walki. Po fazie grupowej nastąpiła przerwa na obiad. Po powrocie rozpoczęła się faza pucharowa w ćwierćfinale spotkały się po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Do półfinału awansowały reprezentacje Śląskiego i Łódzkiego Kolegium Sędziów. I tak dobiegł pierwszy z dwóch dni XIX MISTRZOSTW POLSKI SĘDZIÓW W PIŁCE HALOWEJ.

Niedzielne finały zaplanowano w Opolu, po raz kolejny Mistrzostwo Polski zdobyła Reprezentacja Mazowieckiego Kolegium Sędziów,  a Reprezentacja Opolskiego Kolegium Sędziów uplasowała się w połowie stawki na 8 miejscu w kraju.

Oto wyniki wszystkich spotkań XIX Mistrzostw Polski Sędziów odbywających się w Niemodlinie i Opolu. 

 

Lp.

 

 

 

Godz.

 

 

 

Drużyny

 

 

 

Grupa

 

 

 

Uwagi

 

 

 
 
1

 

 

0900

 

Pomorskie KS – Dolnośląskie KS

 

 

 

A1 – A4

 

 

 

2:1

 

 

 
 
2

 

 

0927

 

Warmińsko-Mazurskie KS – Podkarpackie KS

 

 

 

A2 – A3

 

 

 

2:2

 

 

 
 
3

 

 

0954

 

Śląskie KS – Łódzkie KS

 

 

 

B1 – B4

 

 

 

3:0

 

 

 
 
4

 

 

1021

 

Kujawsko-Pomorskie KS – Lubelskie KS

 

 

 

B2 – B3

 

 

 

03

 

 

 
 
5

 

 

1048

 

Podkarpackie KS – Pomorskie KS

 

 

 

A3 – A1

 

 

 

3:7

 

 

 
 
6

 

 

1115

 

Dolnośląskie KS – Warmińsko-Mazurskie KS

 

 

 

A4 – A2

 

 

 

2:5

 

 

 
 
7

 

 

1142

 

Lubelskie KS – Śląskie KS

 

 

 

B3 – B1

 

 

 

2:1

 

 

 
 
8

 

 

1209

 

Łódzkie KS – Kujawsko-Pomorskie KS

 

 

 

B4 – B2

 

 

 

5:3

 

 

 
 
9

 

 

1236

 

Pomorskie KS – Warmińsko-Mazurskie KS

 

 

 

A1 – A2

 

 

 

2:2

 

 

 
 
10

 

 

1303

 

Podkarpackie KS – Dolnośląskie KS

 

 

 

A3 – A4

 

 

 

6:2

 

 

 
 
11

 

 

1330

 

Śląskie KS – Kujawsko-Pomorskie KS

 

 

 

B1 – B2

 

 

 

6:1

 

 

 
 
12

 

 

1357

 

Lubelskie KS – Łódzkie KS

 

 

 

B3 – B4

 

 

 

3:7

 

 

 
 
 
 
 
 
13

 

 

1530

 

IV dr. Gr. A – IV dr. Gr. B

 

 

 
Kujawsko-Pomorskie KS-  Podkarpackie KS
 
 

 

1:6

 

 

 
 
14

 

 

1557

 

III dr. Gr. A – III dr. Gr. B

 

 

 

Dolnośląskie KS - Lubelskie KS

 

 

 

2:2

 

 

 

Karne 2:1

 

 

 
 
15

 

 

1624

 

I dr. Gr. A – II dr. Gr. B

 

 

 

Pomorskie KS - Łódzkie KS

 

 

 

3:4

 

 

 
 
16

 

 

1651

 

II dr. Gr. A – I dr. Gr. B

 

 

 

Warmińsko-Mazurskie KS - Śląskie KS

 

 

 

2:6

 

 








 

Komplet wyników o poszczególne miejsca meczów rozgrywanych w Opolu:
O 15. miejsce: Zachodniopomorskie - Kujawsko-Pomorskie 9-6
O 13. miejsce: Podlaskie - Podkarpackie 0-4
O 11. miejsce: Świętokrzyskie - Dolnośląskie 6-5
O 9. miejsce: Wielkopolskie - Lubelskie 5-1
O 7. miejsce: Opolskie - Warmińsko-Mazowieckie 1-4
O 5. miejsce: Pomorskie - Małopolskie 2-1
O 3. miejsce: Łódzkie - Śląskie 3-5
O 1. miejsce: Lubuskie - Mazowieckie 0-6

 
 

 MP sędiów 021 (Kopiowanie).jpeg

MP sędiów 025 (Kopiowanie).jpeg

MP sędiów 026 (Kopiowanie).jpeg

MP sędiów 032 (Kopiowanie).jpeg

MP sędiów 030 (Kopiowanie).jpeg

MP sędiów 031 (Kopiowanie).jpeg

0 MP sędiów 033 (Kopiowanie).jpeg