Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Nowy defibrylator do ratowania życia ludzkiego

07-10-2015

Podczas uroczystej zmiany służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Niemodlinie przekazano nowy defibrylator zakupiony przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Urządzenie do ratowania życia ludzi przekazał strażakom w dniu 7 października br. przewodniczący Rady i zarazem członek Zarządu Województwa, Tomasz Kostuś.  W spotkaniu na placu przed jednostką PSP w Niemodlinie uczestniczyli także: burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz, komendant miejski PSP w Opolu, bryg. Paweł Kielar, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Niemodlinie, bryg. Krzysztof Kuniec oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, Edward Kinder. Po przekazaniu urządzenia goście zapoznali się ze sprzętem gaśniczo-ratowniczym oraz zwiedzili obiekt straży pożarnej w Niemodlinie, który jest aktualnie poddawany termomodernizacji. Strażacy zaprezentowali także pokaz ratowniczy przy użyciu defibrylatora.

Obraz 003.jpeg
Obraz 015.jpeg
Obraz 026.jpeg
Obraz 039.jpeg
Obraz 045.jpeg

Zakup defibrylatora kosztował ok. 7,5 tysiąca złotych. Urządzenie jest najbardziej skutecznym urządzeniem stosowanym w podstawowym ratownictwie medycznym. Duży ekran pozwala na łatwe odczytywanie zapisów graficznych i tekstowych nawet z pewnej odległości. Na ekranie LCD wyświetlają się informacje o liczbie dostarczonych wyładowań, czasie, który upłynął, zapis rytmu serca oraz opcjonalnie zapis krzywej EKG.

Obraz 083.jpeg
Obraz 078.jpeg
Obraz 049.jpeg

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie