- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Niemodlińska Dycha – I bieg uliczny za nami

12-10-2015

Były emocje, rywalizacja, dobre wyniki, pokonywanie własnych słabości na trasie i wreszcie łzy radości, czyli wszystko to, co dzieje się podczas wielkich imprez sportowych. Na mecie bieg ukończyło 181 zawodników.  Zgłoszonych do zawodów było w sumie 229 osób.  Start i meta znajdowały się przy Hali Sportowej w Niemodlinie. Trasa 10 km wiodła ulicami miasta, ale również przez malownicze obszary w okolicach Lipna i Wydrowic. Pierwszy dobiegł Marcin Zagórny (184) z Radnicy z czasem 0:34:46, na drugim miejscu był Oleksandr Kuzmicmov (194) z Ukrainy, Ice-mat Team Ostrów Wlkp z czasem 0:34:46, a trzeci Marcin Ciepłak (72) z Rybnika, Chemik Rybnik z czsem 0:35:45. Najlepszymi wśród mieszkańców gminy Niemodlin byli: Barbara Miler w klasyfikacji kobiet oraz Robert Tomków w klasyfikacji mężczyzn.  

Obraz 027.jpeg
Obraz 029.jpeg
Obraz 040.jpeg

Wszytkie wyniki "Niemodlińskiej Dychy" znajdują się na portalu datasport.pl –
http://wyniki.datasport.pl/results1622/

Obraz 052.jpeg
biegi niemodlinian.jpeg

Obraz 104.jpeg
Obraz 157.jpeg
Obraz 224.jpeg

Każdy z zawodników otrzymał: koszulkę pamiątkową, napój i pamiątkowy medal. Zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn biegu głównego na dystansie 10 km za zajęcie miejsc I-VI zostali uhonorowani pucharami oraz bonami zakupowymi w sklepach sportowych Opola. Wartość  bonów:  1. miejsce 800 zł, 2. miejsce 600 zł, 3. miejsce 400 zł, 4. Miejsce 300 zł, 5. miejsce 200 zł, 6. miejsce 100 zł. W Biegu głównym na dystansie 10 km zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki. W klasyfikacji Najszybszy Niemodlinianin i Najszybsza Niemodlinianka w biegu głównym na 10 km zdobywcy I miejsc zostali uhonorowani statuetkami. Statuetką wyróżnieni zostali także najstarszy zawodnik i najstarsza zawodniczka. Na grody wręczali burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz, przewodniczący Rady Zbigniew Palak oraz wiceburmistrz Aleksander Juszczyk. Na wózku inwalidzkim 10 km pokonał Mirek Jankowski z Niemodlina. Na mecie otrzymał największe brawa. Był prawdziwym zwycięzcą zawodów. Do linii mety dojechał z przebitą oponą w lewym kole. Na zakończenie od przewodniczącego Rady Miejskiej w Niemodlinie Zbigniewa Palaka oraz radnych Jana Janika i Zbigniewa Webera, otrzymał specjalne wyróżnienie. 

Obraz 273.jpeg

Obraz 276.jpeg
Obraz 321.jpeg

Obraz 197.jpeg
Obraz 236.jpeg

Obraz 299.jpeg
Obraz 308.jpeg
Obraz 317.jpeg
Obraz 288.jpeg
Obraz 428.jpeg
Obraz 429.jpeg
Obraz 434.jpeg

Organizatorem,  I – go ogólnopolskiego  biegu ulicznego –  „ Niemodlińska Dycha”,  pod patronatem Burmistrz Niemodlina Pani Doroty Koncewicz w dniu 10 października 2015 r. był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie. Współorganizatorami imprezy byli: SZS Niemodlin, UKS Jedynka Niemodlin i Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Partner Techniczny – Firma SPORTDATA. Celem imprezy było upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, promocja gminy Niemodlin, jako przyjaznej dla biegaczy. Imprezę prowadził Donat Przybylski z Radia Opole. Trasę Niemodlińskiej Dychy zabezpieczali: policjanci z Opola i Niemodlina, strażacy PSP z Niemodlina, ok. 20 strażaków ochotników z: OSP Grodziec, OSP Gracze, OSP Krasna Góra i OSP Rogi, Straż Miejska z Niemodlina, wolontariusze – nauczyciele w.f. z gminnych szkół, trenerzy UKS Jedynka Niemodlin i pracownicy OSiR-u oraz służby medyczne z NZOZ Ośrodka Zdrowia w Graczach.   

GALERIA ZDJĘĆ Z "NIEMODLIŃSKIEJ DYCHY" - na facebook'u Niemodlin - Urząd Miejski - <<kliknij>>
Podsumowanie i podziękowania dyrektora OSiR-u Krzysztofa Kubiaka w związku z zakończonym I Niemodlińskim Świętem Biegów - DOCXPodziękowanie Bieg.docx (18,62KB) 


Relacja i zdjęcia:
Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie