- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Relacja z ostatnich wydarzeń w OK

14-10-2015

Koncert rockowy, wystawa zdjęć i recital – trzy wydarzenia w ciągu dwóch dni w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. W piątkowy wieczór wystąpił opolski zespół bluesowo-rockowy Rooster. W skład power trio wchodzą: Grzegorz Grunwald (gitara, śpiew), Andrzej „Ołtarz” Wolak (bas) oraz Andrzej „Hindus” Eichhorn (perkusja). Zespół dał prawie dwugodzinny koncert, wypełniając go autorskimi utworami ze swoich dwóch płyt i kilkoma coverami. Niczego nie zabrakło w występie muzyków: były soczyste gitarowe riffy, świetne pochody basowe zgrane z perkusją, niski, chropowaty głos wokalisty i dobre teksty piosenek. Raz było mocno i szybciej, raz nastrojowo - w balladach z miejscem na długie gitarowe solówki.

DSC_0012.jpeg
DSC_0027.jpeg
DSC_0047.jpeg

Trzy dni później pierwszą wystawę zdjęć zaprezentował Władysław Biliński w foyer ośrodka kultury. Autor od wielu lat utrwala na zdjęciach ludzi, wydarzenia i miejsca Ziemi Niemodlińskiej.  Z bogatego zbioru kilkudziesięciu tysięcy zdjęć, jeszcze wykonywanych metoda tradycyjną, zobaczyliśmy wybór kilkudziesięciu fotografii: m. in. znanych muzyków, którzy wystąpili w Niemodlinie, pochody pierwszomajowe czy okoliczne zabytki. Wernisaż był nie tylko okazją do oglądania zdjęć, ale również do wielu wspomnień podczas rozmów przy fotografiach.

DSC_0074.jpeg
DSC_0077.jpeg
DSC_0092.jpeg

Ostatnim wydarzeniem był recital Małgorzaty Kalińskiej. Wokalistka zaprezentowała piosenki Anny Jantar, które przeniosły zebranych na sali widowiskowej słuchaczy w klimat lat siedemdziesiątych, kiedy prawie każdy w Polsce nucił „Tyle słońca w całym mieście”. Pięknie zaśpiewane przeboje, zwłaszcza w duecie z Jerzym Sadłoniem, zaowocowały podwójnym bisem.

DSC_0149.jpeg
 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia i imprezy do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. W najbliższym czasie czeka nas Opolskie Kino Objazdowe (23 X), koncert zespołu 2XL (6 XI) oraz Święto Karpia (13-14 XI).

Ośrodek Kultury w Niemodlinie