Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Żyj z przyrodą w zgodzie

03-11-2015

W sobotę 17 października br. kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką pań nauczycielek: Danuty Dejnek, Moniki Laty, Agnieszki Borowicz i Beaty Homontowskiej wzięła udział w pieszej wyprawie z Graczy przez Rutki do Radoszowic. Na miejscu z wielką radością został powitany gość honorowy – Franek Zgoda z mamą. To właśnie dla niego uczniowie naszych szkół zbierają plastikowe nakrętki po napojach i sokach, aby uzyskać środki na leczenie i rehabilitację. Na miejscowym boisku sportowym uczniowie kl. IIA  szkoły podstawowej zaprezentowali przygotowany przez panią D. Dejnek montaż słowno – muzyczny pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie!”. Drugoklasiści pięknie śpiewali  i recytowali wiersze o lesie, drzewach i  ochronie przyrody. Dużym zaskoczeniem okazało się złożenie przez nich obietnicy:      

„Będziemy, Ziemio, szanować zieleń, 
Posadzimy wkoło młode drzewa
Zadbamy o ciebie, Ziemio,
Bo tak właśnie trzeba.”

Wielką frajdą dla wszystkich okazały się przeprowadzone na boisku turnieje, np. wyścig taczek czy bieg w workach. Zwycięzcy zostali oczywiście nagrodzeni, bo wszystkie nagrody udało się zakupić dzięki sponsorom: radnej gminy Niemodlin, firmie transportowo – przewozowej – Krakowski oraz rodzicom. Zwieńczeniem tego radosnego dnia był przygotowany przez rodziców poczęstunek: pieczone kiełbaski  i ziemniaki, a także pyszne rurki z kremem oraz jagodzianki i batoniki. 

DSC_0001.jpeg
DSC_0004.jpeg
DSC_0008.jpeg
DSC_0009.jpeg
DSC_0014.jpeg
DSC_0016.jpeg
DSC_0018.jpeg
DSC_0024.jpeg

Beata Homontowska