Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

III Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską w Szkole Podstawowej nr 1

16-11-2015

Jak mówi poeta: „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie, wierzaj mi, nigdy nie śpiewają...”.

W świąteczny wieczór 11 listopada spotkaliśmy się, aby pieśnią radośnie czcić Polskę i jej Niepodległość, bowiem w słowach i nutach  pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił, otuchy i nadziei. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali - gdy byli szczęśliwi, śpiewali - gdy było im źle. Zaproszenie do wspólnego śpiewania przy ognisku przyjęło około dziewięćdziesięciu osób, które reprezentowały wszystkie pokolenia. Swoją obecnością zaszczycili nas - pani burmistrz Dorota Koncewicz i ks. proboszcz Jerzy Chyłek. Do przygotowania uroczystości włączyli się zarówno  nauczyciele, uczniowie i rodzice jak i sympatycy naszej szkoły. Dzieci z klas 1-3, poprzez wiersze przypomniały dorosłym znaczenie narodowych symboli. Antoś Sosnowski z kl. 2b, nawiązując do starej tradycji snucia historycznych opowieści przy ognisku, opowiedział nam przepiękną legendę ,,O powstaniu państwa polskiego’’. Cieszy nas to, że w wielu domach nadal kultywowane są wartości patriotyczne i tak wielu ludziom zależy na dobru naszej Ojczyzny.

Maria Kotwica i Dagmara Sarna
          
IMG_3493.jpeg
IMG_3490.jpeg
IMG_3469.jpeg
IMG_3482.jpeg
IMG_3488.jpeg
IMG_3490.jpeg