- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Dzień Pracownika Socjalnego

20-11-2015

„Zostanie w uczynkach naszych tylko to, co naprawdę jest”
                                                              Jan Paweł II


 

Dzień 21 listopada, który ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, którzy realizują zadania na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu trudnych problemów codziennego życia.
 

Z tej okazji pragnę podziękować wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy w Niemodlinie oraz wszystkim, którzy swoją życiową drogę zawodową dedykowali służbie drugiemu człowiekowi. Praca socjalna to służba wymagająca  wiedzy i umiejętności, a także odpowiedzialności, wrażliwości i zrozumienia dla ludzkich słabości. Każdego dnia z dużym zaangażowaniem i ofiarnością pochylacie się Państwo nad ludzkimi dramatami udzielając wsparcia w codziennym życiu, naznaczonym przez przemoc, uzależnienia, niepełnosprawność, chorobę i bezradność. Państwa służba jest szlachetną misją, która prowadzi do poprawy jakości życia wielu ludzi, daje im poczucie bezpieczeństwa i wiarę w lepszą przyszłość oraz wyposaża w narzędzia niezbędne do samodzielnego życia.

Z okazji Święta Pracownika Socjalnego wszystkim pracownikom służb społecznych składam wyrazy uznania i podziękowania za trudną, odpowiedzialną pracę oraz profesjonalne rozwiązywanie problemów społecznych. Życzę Państwu zdrowia i pomyślności. Niech podejmowane przez Państwa zadania będą źródłem radości i satysfakcji.

                                                                                                        
Z wyrazami szacunku
                                                                                                     
Dorota Koncewicz
Burmistrz Niemodlina