- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

24-11-2015

Corocznie 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. W naszej gminie, w dniu 20 listopada, zorganizowane zostało okolicznościowe spotkanie, w którym uczestniczyli: burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz, pracownicy oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemodlinie, Mirosława Dziatkowiak, pracownicy i prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Krystyna Maziarz, pracownicy Caritas Diecezji Opolskiej, Czesława Lachowska i Anna Hemon, komendant Komisariatu Policji w Niemodlinie, Jarosław Bąk oraz kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Niemodlinie Alicja Kalinowska - Marek.

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Sposób świętowania ma już w Polsce wieloletnią tradycję. 

20151120_110318.jpeg
20151120_110336.jpeg
20151120_111206.jpeg


Życzenia Burmistrz Niemodlina, Doroty Koncewicz z okazji Dnia Pracownika Socjalnego:  
 

„Zostanie w uczynkach naszych tylko to, co naprawdę jest”
                                                  Jan Paweł II

 

      Dzień 21 listopada, który ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, którzy realizują zadania na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu trudnych problemów codziennego życia.
 

      Z tej okazji pragnę podziękować wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy w Niemodlinie oraz wszystkim, którzy swoją życiową drogę zawodową dedykowali służbie drugiemu człowiekowi. Praca socjalna to służba wymagająca wiedzy i umiejętności, a także odpowiedzialności, wrażliwości i zrozumienia dla ludzkich słabości. Każdego dnia z dużym zaangażowaniem i ofiarnością pochylacie się Państwo nad ludzkimi dramatami udzielając wsparcia w codziennym życiu, naznaczonym przez przemoc, uzależnienia, niepełnosprawność, chorobę i bezradność. Państwa służba jest szlachetną misją, która prowadzi do poprawy jakości życia wielu ludzi, daje im poczucie bezpieczeństwa i wiarę w lepszą przyszłość oraz wyposaża w narzędzia niezbędne do samodzielnego życia.
 

        Z okazji Święta Pracownika Socjalnego wszystkim pracownikom służb społecznych składam wyrazy uznania i podziękowania za trudną, odpowiedzialną pracę oraz profesjonalne rozwiązywanie problemów społecznych. Życzę Państwu zdrowia i pomyślności. Niech podejmowane przez Państwa zadania będą źródłem radości i satysfakcji.
                                                                                                

                                                                                                                                                                              Z wyrazami szacunku
                                                                                                                                                                                 Dorota Koncewicz
                                                                                                                                                                               Burmistrz Niemodlina