Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Obiady ugotują w stołówce szkolnej

26-11-2015

Obiady dla dzieci i młodzieży przygotują teraz w stołówce szkolnej. Rozstrzygnięty został konkurs na dzierżawę pomieszczeń oraz prowadzenie stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie będą przygotowywane posiłki także dla innych szkół na terenie gminy Niemodlin. Umowa z firmą Catermed S.A zostanie podpisana na okres od dnia 01.01.2016 r. do dnia 31.12.2018 r. Łączna powierzchnia stołówki w SP 1 wraz z pomieszczeniami pomocniczymi wynosi 240 m2. Dzierżawca zobowiązany będzie do codziennego przygotowania i wydania obiadów dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie, oraz dostarczenia i wydania posiłków uczniom następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie, Szkoły Podstawowej w Rogach, Szkoły Podstawowej w Graczach, Publicznego Gimnazjum w Graczach oraz Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. 

stolowka1.jpeg


Obiady dla uczniów mają być wydawane w godzinach od 11:30 do 13:30 lub innych ustalonych z dyrektorami szkół, w stołówkach mieszczących się w tych szkołach z użyciem naczyń będących na ich wyposażeniu. Wyłoniona w drodze konkursu firma ma zapewnić gorący posiłek trzydaniowy – obiad składający się z zupy, drugiego dania i napoju. W skład jednego gorącego posiłku wchodzić będzie: zupa na wywarze mięsno-warzywnym o poj. 400 ml, drugie danie zwierające: ziemniaki lub ryż lub makaron lub kaszę itp. – min. 200g, mięso lub rybę – min. 100 g po obróbce, surówkę lub gotowane jarzyny – min. 100 g, oraz opcjonalnie naleśniki, placki lub pierogi itp. nie częściej niż 2 razy w tygodniu – od 250 do 300 g, napój (kompot, sok owocowy) – min. 250 ml.
 

Orientacyjna ilość codziennie wydawanych obiadów dla dzieci, finansowana z opieki społecznej wynosi:
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie 48,
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Niemodlinie: 32, 
- Szkoła Podstawowa w Rogach: 16, 
- Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Graczach: 53, 
- Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie: 10.


Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie