- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Szkolne Święto Pluszowego Misia

30-11-2015

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. Jest powiernikiem największych tajemnic i sekretów. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia? Oczywiście, że nie.

Mimo różnych ciekawych gier i zabawek, moda na misie nie przemija. 25 listopada misie obchodzą swoje święto. Dzień ten został ustanowiony w 2002 r. w setną rocznicę „narodzin” tej najpopularniejszej maskotki. To wspaniałe święto również obchodziliśmy w naszej szkole. Prawie każdy  przyszedł ze swoim misiem. Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie, którzy w tym dniu przynieśli „pluszaka”, byli zwolnieni  z odpytywania. Delegacja klasy  3b częstowała słodkościami wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Dzieci klas O – III uczestniczyli w niecodziennej zabawie. Uczniowie klas 1b i 3b przygotowali historię powstania pluszowego misia oraz prezentację wybranych misiów. Ciekawostką były piosenki o misiu w języku angielskim reprezentowane przez uczniów  klas drugich i trzecich. Nie zabrakło też wspaniałych konkursów: układanie z zawiązanymi oczami "śmiesznego" misia, wyścigi misiów, karmienie misia, wyjadanie miodu. Każdy konkurs kończył się słodką niespodzianką. 

IMG_20151125_084015.jpeg
IMG_20151125_091236.jpeg
IMG_20151125_094018.jpeg
IMG_20151125_094803.jpeg
IMG_20151125_103018.jpeg
 

W trakcie zabawy wszystkie dzieci mówiły wyliczankę Kubusia Puchatka, wierszyk o misiu oraz śpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”. Było wiele radości i wesołej zabawy. Wcześniej z tej też okazji odbył się konkurs plastyczny. Gratulujemy wszystkim, którzy zwyciężyli i brali w nim czynny udział. Dzień ten dla dzieci był wielkim świętowaniem, a dla dorosłych wspomnieniem ukochanego w dzieciństwie pluszaka. Warto powracać wspomnieniami do czasów, kiedy te mięciutkie zabawki były naszymi najlepszymi przyjaciółmi. 

Organizatorki dziękują Radzie Rodziców za zakup słodkości.

                                
                                Barbara Kołodyńska
                                Agnieszka Kownacka
                                Anna Rawska
                                Barbara Świątek