- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wyróżnienie Marszałka Województwa dla Dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie

09-12-2015

W dniu 8 grudnia dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie Katarzyna Paszula odebrała z rąk marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły i członka zarządu Grzegorza Sawickiego wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury regionu Śląska Opolskiego. Uroczyste spotkanie z okazji wręczenia nagród dla animatorów i  twórców kultury województwa opolskiego odbyło się w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu.

DSC_0817.jpeg
DSC_0819.jpeg
DSC_0821.jpeg
dyplom.jpeg
 

Osiągniecia:

Pani Katarzyna Paszula jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”, organizowanego w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Konkurs „Oceany” jest rozpoznawalnym na mapie kulturalnej w Polsce i utrzymanym na wysokim poziomie organizacyjnym i artystycznym festiwalem, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Województwa Opolskiego.

Pani Katarzyna Paszula jest pomysłodawcą i organizatorem Polsko-Czeskiego Konkursu na Potrawę z Ryb, który promuje lokalny produkt (karp), z którego słynie Niemodlin. Konkurs organizowany jest cyklicznie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie i zdobywa każdego roku coraz większe uznanie. W konkursie biorą udział uczestnicy z Polski i Czech – osoby lubiące gotować, a także restauratorzy i zawodowi kucharze. Dzięki konkursowi zaistniała możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń kulinarnych w Polsce i w Czechach.

Pani Katarzyna Paszula jest pomysłodawcą i organizatorem projektu ŚWIĘTO KARPIA/CARP FESTIWAL, który jest realizowany obecnie cyklicznie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Niemodlin i Województwa Opolskiego (w listopadzie 2014 r. odbyła się 6 edycja projektu). Jest to przedsięwzięcie dwudniowe. Projekt polega na realizacji ściśle ze sobą powiązanych działań kulturalnych, w których skład wchodzą: Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik”,  Polsko-Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb, konkurs plastyczny dla dzieci „Mały Karpik”, gala wręczenia nagród laureatom konkurów i wernisaż wystawy pokonkursowej „Karpik” oraz degustacja karpia. W 2011 projekt „Święto Karpia” został uznany za najlepszą inicjatywę w Województwie Opolskim i nagrodzony pierwszą nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego w konkursie „Partnerstwo bez granic”, do którego zgłoszone zostały 34 projekty kulturalne.

Pani Katarzyna Paszula od siedmiu lat współorganizuje w Ośrodku Kultury  w Niemodlinie Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik”, a jej wkład w organizację tego konkursu przyczynił się do jego profesjonalizacji - konkurs został dwukrotnie nagrodzony przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury (w 2014 r. za rok 2013 i w 2011 r. za edycję 2009 r.). Po raz kolejny zorganizowane na bardzo wysokim poziomie w listopadzie 2013 i 2014 r. edycje konkursu „Karpik” przyczyniły się do przyznania mu przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury statuetki DUŻEGO ERYKA w uznaniu dokonań organizacyjnych i artystycznych, a w szczególności za stały jego rozwój, doskonalenie, stawiające konkurs w czołówce tego typu imprez organizowanych w Polsce i w Europie, za konsekwentną promocję polskiej i światowej sztuki karykatury. Statuetka „Dużego Eryka” w świecie rysunku satyrycznego i karykatury jest nagrodą prestiżową i ogromnym wyróżnieniem, dzieki której  Ośrodek Kultury w Niemodlinie wpisał się na listę organizatorów największych wydarzeń kulturalnych w Polsce w dziedzinie rysunku satyrycznego. 

Praca zawodowa Pani Katarzyny Paszuli związana jest z konsekwentną popularyzacją polskiej piosenki i edukacją młodzieży. W latach 2009 – 2014 prowadziła zajęcia muzyczne Sceny Młodzieżowej/Muzycznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie w zakresie emisji głosu, interpretacji piosenki, przygotowania projektów muzycznych – koncertów i recitali swoich podopiecznych. Katarzyna Paszula przygotowała projekty muzyczne – koncerty z interpretacjami piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, które prezentowane były dla szerokiego grona odbiorców. Przez kilkanaście lat wykształciła wielu młodych wokalistów, którzy odnosili sukcesy w konkursach piosenki na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.     

Ośrodek Kultury w Niemodlinie