Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Noworoczne spotkanie w Ośrodku Kultury

14-01-2016

Wiele atrakcji przygotowano dla publiczności, która wypełniła Ośrodek Kultury w Niemodlinie podczas spotkania noworocznego w dniu 13 stycznia 2016r. W programie były występy artystyczne wokalistek, wokalistów i zespołów działających przy Ośrodku Kultury oraz wystawa prac dziecięcych z sekcji plastycznej pod kierownictwem Michała Graczyka. Mieszkańcy wypełnili salę widowiskową, reagując na występy brawami i wspólnie śpiewając.

Obraz 029.jpeg
Obraz 005.jpeg

W czasie spotkania noworocznego, burmistrz Dorota Koncewicz podsumowała 2015 rok w Gminie Niemodlin i złożyła mieszkańcom życzenia noworoczne. Publiczność obejrzała film na temat inwestycji wykonanych w gminie w 2015 roku. 

 


Burmistrz Niemodlina - podczas swojego wystąpienia - mówiła także o wyznaczeniu w 2015 roku w Niemodlinie, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest - Park. - Lada dzień stanie tablica promocyjna przy gminnej nieruchomości. Trwają rozmowy z Zarządem WSSE Invest-Park dotyczące pozyskania inwestora na nieruchomość zlokalizowaną przy wjeździe do miasta. Oprócz zadań inwestycyjnych wymienionych w filmie, burmistrz Dorota Koncewicz wspomniała o zakupie dwóch wozów strażackich dla jednostki OSP w Grodźcu oraz od miasta partnerskiego Vechelde dla OSP Gracze. Burmistrz mówiła też o efektach rozmów z Zarządem Województwa Opolskiego oraz Powiatu Opolskiego. W 2016 roku w budżecie województwa zaplanowano środki na I etap remontu drogi 405. - To dobra wiadomość dla mieszkańców ulic: Wyzwolenia i Świętojańskiej. W budżecie Powiatu Opolskiego na 2016 rok, są natomiast pieniądze na budowę chodnika i przebudowę drogi w Magnuszowicach. Burmistrz Niemodlina podkreśliła, że w 2015 r. powstały także dokumenty strategiczne dla gminy, które pozwolą aplikować o fundusze unijne m.in.: „Strategia Rozwoju Gminy Niemodlin na lata 2015–2025, Program opieki nad zabytkami na lata 2015-2018”, „Koncepcja programowej gospodarki ściekowej na terenie Miasta i Gminy Niemodlin”, „Program gospodarki niskoemisyjnej Gminy Niemodlin”, „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Niemodlin na lata 2015-2032” oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Niemodlina. W Ośrodku Kultury mieszkańcy mogli otrzymać do wypełnienia ankiety w związku z przygotowaniami do opracowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji Niemodlina. Burmistrz Dorota Koncewicz, mówiła o planach związanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych z tego programu m.in. na remont Samorządowego Zakładu Opieki Leczniczej w Niemodlinie. Wymieniła także potrzebę termomodernizacji Ośrodka Kultury i zagospodarowania parku miejskiego. Podczas spotkania noworocznego, strażacy ochotnicy z Graczy, otrzymali sprzęt ratowniczy od dyrektora KRUS w Opolu Jana Krzesińskiego. 

 

Obraz 033.jpeg
 

Dyrektor Ośrodka Kultury, Katarzyna Paszula zaprosiła publiczność do obejrzenia koncertu noworocznego i występów tanecznych. Dobrany repertuar kolęd i pieśni świątecznych spodobał się publiczności. W finale było tanecznie, dynamicznie i barwnie za sprawą utalentowanych dzieci z naszej gminy.

Obraz 161.jpeg
 

Podczas spotkania noworocznego na scenie zaprezentowali się:

1. Piąty Bieg – op. Maria Dawidziak
2. Scena Muzyczna (wokaliści, akompaniament: Paweł Ostrowski):
• Hania Zaremba 
• Ania Hildebrand
• Kamil Kilian
• Małgorzata Kalińska 
• Patrycja Rutowicz
• Joanna Paluszkiewicz
• Jerzy Sadłoń 
• Wiktoria Grudniok
• Jarosława Letka
• Maja Myśliwiec 
3. Studio Piosenki, op. Natalia Kryjom
4. Zespół taneczny - RYTMIX 1 – op. Karolina Micuń

Obraz 009.jpeg
Obraz 065.jpeg
Obraz 078.jpeg
Obraz 088.jpeg
Obraz 100.jpeg
Obraz 130.jpeg
Obraz 167.jpeg
 

Więcej zdjęć z wydarzenia na facebooku – „Niemodlin – Urząd Miejski” <<kliknij>>

Fragmenty występów na kanale YouTube Gminy Niemodlin
 

 

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie