Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

W Jedynce uczą się oszczędzania

19-02-2016

W styczniu 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie przystąpiła do programu Szkolne Kasy Oszczędności PKO, który jest największym, najstarszym i najbardziej rozpoznawalnym programem edukacji finansowej w Polsce. Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych w wieku 5-13 lat. Uczniowie czerpią z uczestnictwa w SKO praktyczną wiedzę o finansach i ekonomii.
 
Dzięki SKO najmłodsi uczą się zasad oszczędzania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Czerpią również realne zyski z lokowania swoich środków na indywidualnych kontach w PKO Banku Polskim, które wzorowane są na rachunkach ich rodziców. Uczą się przedsiębiorczości oraz zyskują niezbędne do radzenia sobie w dorosłym życiu umiejętności. Dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu dzieci czerpią zyski z oszczędzania. Tygodniowa kapitalizacja odsetek sprawia, że widzą, jak zwiększają się zgromadzone przez nich środki. SKO to również konkursy dla szkół i dla uczniów. W każdym roku szkolnym laureaci otrzymują liczne nagrody w postaci środków pieniężnych, sprzętu multimedialnego, voucherów, gier, maskotek i gadżetów dla dzieci.
 

Opiekunowie SKO
Katarzyna Grębowiec
Krystyna Lasman-Piwko

sko.jpeg