Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Rozpoczęcie przebudowy drogi w Magnuszowicach zaraz po świętach

09-03-2016

Coraz bliżej do rozpoczęcia przebudowy odcinka drogi powiatowej wraz ze skrzyżowaniem w Magnuszowicach. Dziś (9 marca br.) odbyło się spotkanie zarządcy drogi, służb nadzoru, wykonawcy oraz przedstawicieli gminy Niemodlin, burmistrz Doroty Koncewicz i wiceburmistrza Aleksandra Juszczyka. Na miejscu była także grupa radnych Rady Miejskiej w Niemodlinie.  

Pierwsza łopata na budowie wbita zostanie zaraz po świętach w dniu 29 marca br. – tak wynika z dzisiejszych ustaleń. Przebudowany zostanie kilometr drogi powiatowej w Magnuszowicach w kierunku na Lewin Brzeski. Droga będzie poszerzona, a po lewej stronie wybudowany zostanie chodnik. Niezbędne będzie także wykonanie kanalizacji deszczowej, dzięki której woda z drogi będzie odprowadzona. Obecnie po deszczu przy skrzyżowaniu tworzą się kałuże utrudniające przejście mieszkańcom. Koszt budowy drogi wyniesie ok. 2,1 mln zł. Gmina Niemodlin - podobnie jak w ubiegłym roku przy budowie drogi w Graczach - przekazała Powiatowi Opolskiemu dotację w wysokości 200 000 zł na przebudowę drogi w Magnuszowicach. Po świętach na budowę wjedzie ciężki sprzęt, kierowcy muszą liczyć się także z utrudnieniami w ruchu komunikacyjnym.

DSC_4799.jpeg
DSC_4802.jpeg
DSC_4805.jpeg
DSC_4809.jpeg
DSC_4821.jpeg
DSC_4823.jpeg


Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie