Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Burmistrz spotkała się z mieszkańcami w Grabinie

18-03-2016

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Grabinie podsumowała pracę w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. W spotkaniu zorganizowanym w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej rozmawiano także o działalności gminy Niemodlin w 2015 roku oraz zamierzeniach w bieżącym roku. Szczegóły omówiła burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. radna z Grabina, Maria Krzemińska, sołtys wsi Grabin, Barbara Tokarska, rodzice i uczniowie szkoły w Grabinie, nauczyciele, mieszkańcy Grabina, Jakubowic i Jaczowic. Spotkanie prowadziła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Grabinie, Gabriela Łaskarzewska. Zaprezentowano sprawozdanie z działalności szkoły, wręczono listy gratulacyjne, podsumowano także zorganizowany niedawno kiermasz wielkanocny. Zysk z organizacji przedsięwzięcia wynosi obecnie już 1710 zł. – przeznaczony na doposażenie przedszkola.

DSC_4875.jpeg
DSC_4881.jpeg
DSC_4896.jpeg
DSC_5015.jpeg
DSC_4922.jpeg
DSC_4957.jpeg

Zgromadzeni mieszkańcy mogli także poznać talenty artystyczne uczniów szkoły w Grabinie. Wystąpiły uczennice, które reprezentowały szkołę w konkursach na szczeblu gminy i województwa:
- Amelia Hacz - III miejsce w gminnym konkursie recytatorskim „Miłość jest wśród nas”
- Wiktoria Scheike - II miejsce w wojewódzkim konkursie piosenki obcojęzycznej „Śpiewajmy Razem”
- Julia Nowak - udział w gminnym konkursie recytatorskim
- Ilona Jankiewicz - II miejsce  w wojewódzkim konkursie piosenki obcojęzycznej „Śpiewajmy Razem”
- Wiktoria Leja - udział w konkursie recytatorski
- Jagoda Kozak - III miejsce w wojewódzkim konkursie piosenki obcojęzycznej „Śpiewajmy Razem”

Dziewczynki występujące w programie artystycznym prezentowały się w jednolitych strojach reprezentacyjnych szkoły zakupionych ze środków pozyskanych w kiermaszu bożonarodzeniowym. Na zakończenie był także słodki poczęstunek, który przygotowała pani Maria Krzemińska z Grabina.

DSC_4999.jpeg
DSC_4882.jpeg
DSC_4971.jpeg
DSC_5017.jpeg
DSC_5024.jpeg
DSC_5028.jpeg

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie