Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Basen Olimpijski - przygotowania do sezonu rozpoczęte

07-04-2016

Na odcinku ok. 400 metrów oczyszczono i wyprofilowano skarpy rowu melioracyjnego, którym odprowadza się przed sezonem wodę z basenu w Lipnie. Zadanie sfinansowała Gmina Niemodlin. Przypomnijmy, że po sezonie woda w nieckach basenu pozostaje na okres zimy by nie doszło do ich uszkodzenia pod wpływem mrozu. Przed otwarciem sezonu na basenie w Lipnie konieczne jest odprowadzenie wody do rowu melioracyjnego ciągnącego się aż do ujścia Kanału Wydrowickiego. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie od dnia 11 kwietnia br. rozpocznie wypuszczanie wody z basenu, potem będzie mycie i oczyszczanie niecek. Z początkiem maja nastąpi napełnianie basenu czystą wodą, co trwać będzie przez ok. pięć tygodni.

DSC_5647.jpeg
DSC_5648.jpeg
DSC_5649.jpeg
DSC_5657.jpeg
 

Podczas upałów basen w Lipnie cieszy się dużym zainteresowaniem, w sezonie letnim otwarty jest codziennie w godz. 10:00-19:00. Basen wybudowano w 1935 r. i trenowali na nim olimpijczycy. Kąpielisko Ośrodka Sportu i Rekreacji w Niemodlinie to trzy baseny, duży o długości 100 m, średni i mały, przeznaczony dla dzieci. Przy basenie znajduje się bar, a w bliskiej okolicy Ogród Dendrologiczny założony w 1782 roku z unikalnymi okazami drzew i krzewów z różnych części świata. Atrakcjami na basenie są także: park linowy, plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki siatkowej plażowej, boisko do mini piłki nożnej plażowej, kosz do  gry w koszykówkę, stoły tenisowe.

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie