Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Pani Zofia Zużałek z Niemodlina świętuje 94. lata

26-04-2016

Pani Zofia Zużałek z Niemodlina świętuje 94. lata. Z tej okazji, w dniu 25 kwietnia br. Jubilatkę odwiedziła burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz, przekazując życzenia, bukiet kwiatów i list gratulacyjny. 94. urodziny Pani Zużałek były okazją do spotkania w gronie rodziny i znajomych.

DSC_6300.jpeg
DSC_6289.jpeg
DSC_6296.jpeg

Przypomnijmy, że Pani Zofia Zużałek w czasie II wojny światowej pomagała ludziom. Dostarczała więźniom Auschwitz jedzenie i lekarstwa. Za swoją postawę Pani Zofia została odznaczona przez Prezydenta RP. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odbierała w Pałacu Prezydenckim razem z Józefą Handzlik, mieszkanką Oświęcimia. W czasie wojny pracowały razem w tamtejszym sklepie obuwniczym i razem pomagały więźniom. Brat Pani Zofii Zużałek, Piotr Szewczyk, był żołnierzem Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich i "cichociemny" zrzucony w lutym 1943 na spadochronie do Polski. Wiosną 1943 został skierowany do Lwowa, gdzie jako oficer Armii Krajowej objął dowództwo rejonu dywersyjnego Lwów – Miasto.

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie