Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Witamy w "Krainie książęcego karpia"

28-04-2016

„Kraina książęcego karpia” - to hasło promocyjne, które wraz ze zdjęciami Zamku i karpia znalazły się na billboardach promocyjnych przy wjazdach do Niemodlina (droga nr 46). Nasze miasto znane jest Zamku, który po latach zapomnienia wreszcie zaczyna tętnić życiem i któremu nowy właściciel rozpoczął przywracanie należnego blasku. Ponadto Niemodlin, oprócz Borów Niemodlińskich, słynie ze swojej największej marki jakim jest karp niemodliński o renomowanym, unikatowym smaku i jakości.

DSC_6120.jpeg

Zamek przygotował na nadchodzący sezon dla mieszkańców i turystów wiele nowych atrakcji. Już jest możliwość zwiedzania obiektu w weekendy. Bory Niemodlińskie z licznymi, malowniczymi stawami to miejsce doskonałe do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Zespół Przyrodniczo – Krajobrazowy z Arboretum w Lipnie pod Niemodlinem, to miejsce gdzie można odpocząć i zobaczyć cenne gatunki krzewów oraz drzew. W pobliżu jest także Basen – obiekt przygotowań sportowców na Olimpiadę w 1936 roku, ze 100 m niecką pływacką. Latem doskonałe miejsce do uprawiania czynnej rekreacji i podnoszenia umiejętności pływackich. Zapraszamy do Niemodlina !

DSC_6124.jpeg
DSC_6137.jpeg

Artur Pieczarka
Urząd Miejski w Niemodlinie