Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Głośna próba syren alarmowych

03-06-2016

Komunikat Burmistrz Niemodlina

alarm.png

W dniach 7 - 9 czerwca 2016r. /wtorek, środa, czwartek/ zostanie przeprowadzone KRAJOWE ĆWICZENIE RENEGADE-SAREX 16/I ostrzegania  o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. W czasie treningu na terenie województwa opolskiego, w tym gminy Niemodlin może zostać przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. Syreny będą emitować sygnał „Ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut” oraz „Odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.
    
W związku z powyższym prosi się mieszkańców o zachowanie spokoju ponieważ będą to tylko ćwiczenia !!!

Zgodnie z § 10 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach/Dz.U.z 2013r. poz.96/ –  można wykorzystywać sygnały alarmowe w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów wykrywania i alarmowania po ogłoszeniu rozpoczęcia tych treningów przez właściwe terytorialnie organy administracji publicznej z 24-godzinnym wyprzedzeniem.
    

BURMISTRZ  NIEMODLINA
Dorota KONCEWICZ