- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Praca się opłaca!

17-06-2016

Z początkiem czerwca wystartował realizowany we wsparciu z Unią Europejską projekt mający na celu zwiększenie szans na zatrudnienie młodych mieszkańców województwa opolskiego, którego beneficjentami zostanie 168 osób w wieku 15–29 lat. Pierwsze z nich rozpoczną swój udział w projekcie „Praca się opłaca” już w lipcu.

Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne, profesjonalne i kompleksowe wsparcie – począwszy od identyfikacji ich potrzeb oraz warsztatów z doradcą zawodowym, poprzez wysokiej jakości szkolenia (pracownik/pracowniczka biurowa, operator/operatorka wózka widłowego, księgowy/księgowa, pracownik/pracowniczka ochrony, spawacz/spawaczka i inne), zakończone uzyskaniem renomowanych certyfikatów, aż po organizację płatnych, 6-miesięcznych staży zawodowych.

W ramach projektu przewidziano realizację takich działań, które maksymalnie zwiększą atrakcyjność jego absolwentów w oczach pracodawców – kursy wybrane zostały zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku pracy w województwie, dzięki czemu zniwelowany zostanie problem braku odpowiednio wykwalifikowanych osób. Kwestia braku doświadczenia rozwiązana zostanie dzięki stażom, które przygotują uczestników projektu do podjęcia pracy zawodowej.

Projekt „Praca się opłaca” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh), która wcześniej prowadziła podobny projekt w województwie śląskim. Projekt ten przyczynił się do znalezienia zatrudnienia na pełny etat przez połowę jego uczestników.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 730 799 243 oraz adresem e-mail: zapisy@chsch.pl.

_Praca się opłaca_ - ulotka, s.1.jpeg
_Praca się opłaca_ - ulotka, s.2.jpeg