Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Grafianie w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego

28-07-2016

24 lipca prawie wszyscy GRAFIANIE spotkali się w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego na zaproszenie Michała Krawca, pracownika Instytutu a zarazem członka grupy na wspólnym warsztacie w ramach dużego projektu artystycznego FOREST SEASON 2016-2017 - projektu inspirowanego lasem, jego fauną i florą, jego życiem i niepowtarzalnością w różnych okresach roku. Dużą inspiracją dla GRAFIAN jest między innymi bogactwo Borów Niemodlińskich, najbliższego otoczenia Arboretum w Lipnie i bogatych w faunę i florę niemodlińskich stawów.

Grupa GRAFIANIE wciąż się powiększa – już dziś należą do niej prócz osób z Niemodlina osoby z Opola, Wrocławia, Brzegu, Turawy, Komprachcic. Dołączyła do grupy także studentka Instytutu Sztuki z południowej Ukrainy Anastazja Zadorozhnia. Do projektu FOREST SEASON przyłączają się także osoby z innych województw jak np: Agata Malinowska ze Szczecina tworząca piękne grafiki inspirowane lasem, które można obejrzeć na jej stronie : http://www.malinowecacko.pl/ czy też Natalia Jerzak absolwentka ASP we Wrocławiu, która wspólnie z GRAFIANAMI prowadziła wyjazdowy warsztat i projekt GRAFIANIE W PANATO - PRZEDWIOŚNIE zakończony wspólną wystawą w Opolu.  

Ten dynamiczny, otwarty na różne grupy wiekowe rozwój grupy GRAFIAN i pracowni przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie trwający zaledwie od października zeszłego roku pozwala na realizację coraz to śmielszych projektów graficznych i warsztatowych, także wyjazdowych. Nie ważne ile lat mają członkowie grupy, nie wazne gdzie mieszkają i skąd pochodzą. Ważne, że łaczą się w ramach wspólnych działań twórczych, wspólnie się spotykąją, kontaktują i kreatywnie pracują.

Do GRAFIAN może dołączyć każdy, kto chce poznać tajniki technik graficznych, głównie sitodruku, każdy, kto projektuje różne wzory i pragnie je przenieść na różne podłoża, każdy kto chce mieć własnoręcznie wykonany przedmiot, wyjątkowy prezent jak torba, poduszka, serweta, obrus, zasłonka itp.

A wszystko to pochodzi z małej i skromnej pracowni przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Grupę założył i prowadzi Artur Bogucki, obecnie mieszkaniec Opola, a już niebawem obywatel Niemodlina.

Oficjalna strona GRAFIAN na facebooku https://www.facebook.com/GRAFIANIE/?fref=ts

Strona wydarzenia FOREST SEASON https://www.facebook.com/events/634016806757375/

Strona otwartej grupy GRAFIANIE, do której każdy może dołączyć: https://www.facebook.com/groups/1038247636215429/

Każdy projekt artystyczny realizowany przez GRAFIAN kończy wspólna wystawa w wybranej przestrzeni miejskiej.

Obecnie równolegle do projektu FOREST SEASON GRAFIANIE realizuja na terenie gminy Niemodlin konkurs plastyczny dla uczniów szkół w całej gminie od 4 klasy szkołu podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej.

Konkurs "W NIEMODLINIE NIE GĘSI, POLSKIE KSIĄŻKI ZNAJĄ" ma również stronę: https://www.facebook.com/GRAFIANIE-KONKURS-284508325224496/