- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Delegacja z Niemodlina gościła w Dolinie

24-08-2016

W dniach 19-22 sierpnia 2016 r. w Dolinie, mieście partnerskim Niemodlina, gościła delegacja z naszej gminy, w skład której wchodzili burmistrz Niemodlina – Dorota Koncewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Bartosz Wajman oraz naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Niemodlinie – Witold Kuriata. W czasie wizyty uczestnicy spotkania wzięli udział w VII Święcie Bojkowskiego Miodu i Rzemiosła. Jest to unikalne kulturowo-etnograficzne wydarzenie, które odbywa się corocznie, zrzeszając najlepszych pszczelarzy i mistrzów ludowych rzemiosł, nie tylko bojkowskiego rejonu, lecz także całej zachodniej Ukrainy. Lokalni i przyjezdni producenci prezentowali swoje wyroby, m.in.: miody, świece, nalewki miodowe, nabiał i rękodzieła artystyczne. Dolina gościła również przedstawicieli miasta partnerskiego – Grodziska Wielkopolskiego. Podczas spotkania z Merem Doliny, Volodymyrem Harazdem, oprócz przedstawicieli delegacji z miast partnerskich pojawiła się również grupa wolontariuszy służby medycznej „Wiatr” z Doliny, która bierze udział w pomocy walczącym żołnierzom na wschodzie Ukrainy.

Delegacja z Niemodlina spotkała się z Polonią mieszkającą w Dolinie. Dzieci i młodzież w strojach ludowych śpiewały i tańczyły dla gości z Polski. W sobotę wieczorem na głównej scenie w Parku Miejskim wysłuchano koncertu z okazji Dni Doliny, na którym wystąpili reprezentanci muzyki współczesnej, popularnej i klasycznej, a także zaprezentował się męski chór z Estonii.

W niedzielę delegacja z Niemodlina uczestniczyła we mszy św. w kościele katolickim w Dolinie, którą odprawił proboszcz ks. Krzysztof Panasowiec. Po mszy św. nastąpiło podsumowanie oraz wręczenie nagród uczestnikom 8. edycji Parafiady Diecezji Lwowskiej, w której brała udział młodzież i dzieci z 10 parafii. Na podium stanęły parafie z Doliny, Kałusza i Bolechowa. Podczas ceremonii wręczenia nagród burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz otrzymała wyróżnienie honorowe – Złoty Medal Przyjaciół Parafiady.


Autorzy zdjęć w galerii:
Roman Shymkovych
Witold Kuriata
Bartosz Wajman