- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Niemodlin i Vechelde świętują 10 – lecie współpracy partnerskiej

30-08-2016

Dziesięciolecie partnerskiej współpracy świętują w tym roku Niemodlin i Vechelde. Z tej okazji na zaproszenie burmistrza miasta Vechelde, Ralfa Wernera, gościła w Niemczech delegacja z gminy Niemodlin na czele z burmistrz Dorotą Koncewicz, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Niemodlinie, Bartoszem Wajmanem oraz radnym Krzysztofem Trzmielewskim.

Główne obchody jubileuszu odbywały się w parku podczas Dni Zamku w Vechelde. Dnia 26 sierpnia 2016 r., w ramach partnerskich jubileuszów trzydziestolecia z miastem Valkeakoski w Finlandii i dziesięciolecia z gminą Niemodlin w Polsce, organizatorzy zaoferowali gościom koncert, bogaty w  kulturalne i muzyczne przeżycia. Scena zlokalizowana była w pięknym zamkowym parku, gdzie wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców i gości. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia burmistrzów miast partnerskich z Niemiec, Finlandii i Polski.

Podczas koncertu w  Vechelde zaprezentowali się artyści z Polski, Finlandii oraz Niemiec. Niemodlin reprezentowali: Wiktoria Grudniok, Maja Myśliwiec – śpiew oraz Paweł Ostrowski – fortepian. Występ artystów z Ośrodka Kultury w Niemodlinie bardzo spodobał się publiczności i został nagrodzony ogromnymi brawami. Młodzież z naszego miasta mogła zdobyć cenne doświadczenia i poznać wielu ciekawych ludzi, zajmujących się kulturą. W czasie koncertu w parku wystąpili również: Mert Yalniz i Tsuzumi Namikawa z Niemiec oraz Sanna Saarinen i Saara Tamminem z Finlandii. Na zakończenie wszystkim artystom wręczono piękne bukiety kwiatów. Był to wspaniały europejski wieczór kultur łączący nasze partnerskie miasta.

Artur Pieczarka, UM w Niemodlinie