Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

II Niemodlińska Dycha - emocje sportowe na ulicach miasta

10-10-2016

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie był organizatorem II – go ogólnopolskiego biegu ulicznego II Niemodlińska Dycha pod patronatem Burmistrz Niemodlina, Doroty Koncewicz. Trasa imprezy, która odbyła się w sobotę, 8 października br., przebiegała drogami: ul. Reymonta – start Hala Widowiskowo – Sportowa, ul. Opolską, ul. Wojska Polskiego, ul. Lwowską, ul. Korfantego, drogą gruntową przez Folwark do ul. Daszyńskiego, przez Lipno i Wydrowice, ul. Konopnicką do ul. Reymonta - meta obok Hali Widowiskowo – Sportowej. Na starcie stanęło 191 zawodników i tyle samo osób dobiegło do mety – brawo! Pierwszy po przebiegnięciu 10 km był Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia - „Gardzielewski Team” - z rekordowym czasem 00:31:10, drugi był zawodnik z Ukrainy, Oleksii Obukhovskyi z „Klubu Biegacza Rawicz”, a trzeci Szymon Kotyla z „Cks Budowlani Częstochowa”. Na wózku inwalidzkim 10 km pokonał Mirek Jankowski z Niemodlina. Na mecie otrzymał ogromne brawa, był niepokonany na trasie.

w1.jpeg

Wyniki we wszystkich kategoriach na stronie:
http://wyniki.datasport.pl/results1974/

Każdy z zawodników otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Zwycięzcy za zajęcie miejsc I-VI zostali uhonorowani pucharami oraz przyznano nagrody pieniężne:  1. miejsce 800 zł, 2. miejsce 600 zł, 3. miejsce 400 zł, 4. Miejsce 300 zł, 5. miejsce 200 zł, 6. miejsce 100 zł. Nagrody wręczali burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz, poseł Rajmund Miller i przedstawiciele sponsorów imprezy. Specjalne wyróżnienie dla Mirka Jankowskiego z Niemodlina wręczyli: przewodniczący Rady Miejskiej w Niemodlinie, Zbigniew Palak oraz radni, Danuta Unijewska, Barbara Wydra, Jan Janik, Mirosław Dec, Stanisław Janiak i Zbigniew Weber.

Celem imprezy Niemodlińska Dycha było upowszechnianie biegania, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, promocja gminy Niemodlin. Imprezę prowadził Donat Przybylski z Radia Opole.

Bieg odbył się przy całkowicie wstrzymanym ruchu drogowym. Skrzyżowania z drogami na całej trasie wyścigu zostały zabezpieczone przez służby: Policji, Straży Miejskiej, OSP Gminy Niemodlin, Cywilnej Służby Porządkowej za pomocą: barierek i taśm ostrzegawczych.

stopka reklama.jpeg

Info. i zdjęcia: Artur Pieczarka

 

FILMIK Z IMPREZY - realizacja: A. Pieczarka