Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Uroczysta Sesja Rady z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Gala Złotego Sokoła

11-11-2016

Wieczór patriotyczny i kulturalne atrakcje na scenie muzycznej. Przy wypełnionej sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie w dniu 10 listopada 2016 r. zorganizowano Uroczystą Sesję Rady Miejskiej z okazji Święta Niepodległości oraz Galę Złotego Sokoła.

Hymn narodowy zaśpiewali wszyscy uczestnicy wydarzenia wraz z Mają Myśliwiec. Młoda wokalista z Niemodlina wykonała też "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", a Kamil Kilian zaśpiewał "Ziemio dobra, ziemio stara". Na fortepianie grał Paweł Ostrowski. Podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Niemodlinie okolicznościowe przemówienia wygłosili: przewodniczący Rady Zbigniew Palak oraz burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz. Głos zabrał także goszczący w Ośrodku Kultury poseł Tomasz Kostuś.

Złoty Sokół dla Partnerstwa Borów Niemodlińskich

Po zakończeniu uroczystości narodowych, nastąpiło wręczenie wyróżnień i statuetki Złotego Sokoła za działalność na rzecz gminy Niemodlin. W IX edycji Kapituła nominowała do statuetki Złotego Sokoła instytucję, Partnerstwo Borów Niemodlińskich oraz dwie osoby: Aleksandrę Paszkowską-Witkowską i Barbarę Jeleń. Widzowie obejrzeli filmy, w których mieszkańcy opowiadali o swoich spostrzeżeniach na temat działalności nominowanych do statuetki Złotego Sokoła. Były też krótkie wywiady na scenie, fanfary, wręczenie statuetki i dyplomów przez burmistrz Dorotę Koncewicz oraz przewodniczącego Rady Zbigniewa Palaka. Statuetkę Złotego Sokoła odebrała prezes Partnerstwa Borów Niemodlińskich, Jadwiga Wójciak wraz z najbliższymi współpracownikami. Partnerstwo Borów Niemodlińskich jest stowarzyszeniem, które działa na terenie gmin: Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice w województwie opolskim. Idea połączenia gmin wokół Borów Niemodlińskich i dla Borów Niemodlińskich zrodziła się wśród społeczników, samorządowców, pracowników instytucji kultury, nadleśnictw i ludzi biznesu, którzy postanowili połączyć siły i dać z siebie to, co najlepsze.

Po Gali Złotego Sokoła odbył się koncert Doroty Osińskiej, która zachwyciła niemodlińską publiczność. Na zakończenie była owacja na stojąco. Artystka pamiętana jest z programu The Voice of Poland, w którym zajęła II miejsce. Na scenie w Niemodlinie artystka zaprezentowała zarówno dynamiczne, jaki i spokojne, nastrojowe piosenki. Głos Doroty Osińskiej, jej niezwykłe możliwości wokalne oraz humor artystów spodobał się bardzo widzom. Artyści wyrazili nadzieję, że nie ostatni raz gościli w Niemodlinie.

Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Kultury w Niemodlinie oraz Urząd Miejski w Niemodlinie

Filmy o nominowanych do Złotego Sokoła zrealizował: Artur Pieczarka z UM Niemodlin
Nad dźwiękiem i oświetleniem czuwał Piotr Sopel z OK
IX Galę Złotego Sokoła prowadził Marek Krzyżanowski z OK
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Paszula, dyrektor OK

Relacja i zdjęcia: Artur Pieczarka
 

 

Widzowie obejrzeli filmy, w których mieszkańcy opowiadali o swoich spostrzeżeniach na temat działalności nominowanych do statuetki Złotego Sokoła:
 

Nominowani Złoty Sokół 2016 - Barbara Jeleń

Nominowani Złoty Sokół 2016 - Partnerstwo Borów Niemodlińskich


Nominowani Złoty Sokół 2016 - Aleksandra Paszkowska