Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

VI Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego na Zamku Książęcym Niemodlin

15-11-2016

Obchody Święta Karpia w regionie są już tradycją. Po raz pierwszy w tym roku Zamek Książęcy Niemodlin będzie scenerią dla tego Święta już 19 listopada2016 na które serdecznie zapraszamy! W tym roku połączone siły Lokalnej Grupy Rybackiej z Gospodarstwem Rybackim Lasów Państwowych w Niemodlinie, Ośrodkiem Kultury, Gminą Niemodlin i Zamkiem Książęcym w Niemodlinie zaowocowały wspólnym połączonym Świętem Karpia.

plakat_6_Swieto_Karpia.jpeg
mapka_parkingi_swieto_karpia.jpeg

W programie wiele atrakcji, dotyczących oczywiście karpia!  

Na dziedzińcu Zamkowym  Karpia Niemodlińskiego w różnych odsłonach kulinarnych będzie przygotowywał Jan Kuroń- mistrz patelni i wykwintnych smaków  tym razem w odsłonie plenerowej! Nie zabraknie innych atrakcji jak pokazy kowalstwa artystycznego, ceramiki, snycerstwa, pokazy rękodzieła, animacje dla dzieci z karpiem w roli głównej.

Miłośników legend, historii, architektury zapraszamy na Zwiedzanie Książęcego Zamku Niemodlin z przewodnikiem.

W tym dniu wejścia na Zamek o pełnych godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. W programie zwiedzania nie zabraknie historii o początkach hodowli Karpia Książęcego na ziemiach niemodlińskich, legendy o św. Antonim z Padwy( nasz strażnik mostu zamkowego) i jego słynnym kazaniu do ryb.

Natomiast o godz.11:00 i 14:00 zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po Niemodlinie!!!
 

W programie wycieczki:

*zwiedzanie Zamku Książęcego w Niemodlinie,  spacer wzdłuż murów miejskich, historia bram miejskich, młyn zamkowy, wizyta w gospodarstwie rybackim, układ urbanistyczny miasta- Rynek -słynna ulicówka niemodlińska, zabytkowe kamienice, Kościół NMP z XIV w., legendy niemodlińskie o cudzie nad Ścinawą, o orszaku św. Urszuli, niemodlińskim tunelu.

Więcej informacji:  http://niemodlinzamek.pl/czas-na-karpiaobchody-swieta-karpia-w-niemodlinie/

Zapraszamy! Przybywajcie!
Drużyna Zamku Niemodlin

W Załączeniu regulamin:
PDFRegulamin_Swieta_Karpia.pdf (102,88KB)