Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Seniorzy w Niemodlinie będą mieli Dzienny Domu Pobytu

28-11-2016

Trwają roboty budowlane związane z utworzeniem Dziennego Domu „Senior-WIGOR", który będzie położony w przyziemiu budynku przy ul. Wojska Polskiego 3 w Niemodlinie. W wyniku realizacji zadania powstanie placówka wspierająca osoby w wieku 60-ciu lat i 60+. Będzie funkcjonowała 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, przez co najmniej 8 godzin dziennie i stworzy warunki bezpiecznego i przyjaznego miejsca przebywania osób starszych z całego terenu gminy Niemodlin. Wejście do pomieszczeń Dziennego Domu nie będzie posiadać barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Obiekt zlokalizowany jest na przestronnej działce w centrum miasta, ale jednocześnie w oddaleniu od ulicy. Wokół domu jest dużo zieleni. Przed budynkiem jest parking samochodowy, a w tylnej jego części boisko oraz wiata biesiadna. Jest także dużo wolnego miejsca, które będzie można w przyszłości zagospodarować w odpowiedni sposób do potrzeb seniorów z Dziennego Domu Pobytu.

Główne roboty budowlane polegają m.in. na: rozbiórce podkładu i posadzki betonowej wraz z płytkami, wywiezieniu gruzu, wykonaniu nowego podkładu betonowego z izolacją przeciwwilgociową i cieplną oraz posadzką cementową z płytkami antypoślizgowymi, ociepleniu ścian na zewnątrz styropianem, ułożeniu tynku strukturalnego, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, malowaniu ścian i sufitów wewnątrz, ułożeniu płytek na ścianach w sanitariatach, wykonaniu opaski betonowej, wymianie instalacji wod-kan, wykonaniu ogrzewania podłogowego z demontażem istniejącej instalacji c.o. z grzejnikami oraz wymianie instalacji elektrycznej.

Zadanie dofinansowane zostało przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015-2020 edycja 2016 kwotą 250 000 zł (67,8 % dofinansowania). Całość inwestycji gminnej kosztować będzie 368 615 zł.

DSC_0518.jpeg
DSC_0520.jpeg
DSC_0548.jpeg
DSC_0552.jpeg
DSC_0557.jpeg


Artur Pieczarka, UM Niemodlin