Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

UWAGA KIEROWCY!!!

14-12-2016

Społeczny Komitet ds. obwodnicy Niemodlina zgłosił organizację 16 grudnia 2016 r. protestu na drodze krajowej nr 46. Protest planowany jest w godz. 13.00 - 16.00 w miejscowości Sosnówka oraz w Niemodlinie na przejściu dla pieszych obok młyna. Prosimy o planowanie objazdów ze względu na utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 46.

DSC_0012.jpeg

Działania GDDKiA w związku z blokadą DK 46 w Niemodlinie - (źródło:www.gddkia.gov.pl)

W związku z zapowiadanymi na 16 grudnia 2016 roku (piątek) blokadami drogi krajowej nr 46 w Niemodlinie i Sosnówce, opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje o działaniach podjętych w związku z tymi wydarzeniami. W celu uniknięcia zatorów na DK46, kierowcom zmierzającym od Opola w stronę Nysy zalecamy ominięcie Niemodlina z wykorzystaniem autostrady A4 wjeżdżając na węźle „Opole Zachód” i zjeżdżając na węźle „Brzeg”. Po zjeździe z autostrady należy kierować się droga wojewódzką nr 401 do Grodkowa i dalej do Nysy. Dla kierunku z Nysy do Opola zalecamy objazd trasą: Pakosławice – droga wojewódzka nr 401 do Grodkowa - węzeł „Brzeg” – autostrada A-4 - węzeł „Opole Zachód”.

Informacje o zalecanych objazdach będą przekazywane za pomocą dwóch mobilnych tablic świetlnych ustawionych przy drodze krajowej 46 przed węzłem „Opole Zachód” (przed rondem w Prądach) oraz na rozwidleniu DK 46 i DW 401 za Pakosławicami. Dodatkowo, oprócz komunikatów świetlnych, zostaną ustawione specjalne żółte tablice informujące o zalecanych objazdach. Przy drodze wojewódzkiej 385 kierowcy jadący od Grodkowa w stronę Opola zobaczą trzecią żółtą tablicę zalecającą zawrócenie i kierowanie się do Opola autostradą. Komunikaty świetlne i tablice zostaną aktywowane około pół godziny przed zapowiadaną blokadą DK 46. Osoby podróżujące autostradą A4 będą informowane o zalecanych objazdach do Nysy za pomocą tablic zmiennej treści. Informacja o blokadzie drogi krajowej nr 46 oraz trasa zalecanego objazdu znajdują się także w zakładce „Serwis dla kierowców. Lista utrudnień” na stronie www.gddkia.gov.pl oraz będą wysyłane w komunikatach aplikacji mobilnej RSO (Regionalny System Ostrzegania).

Bieżące informacje o sytuacji na drogach krajowych uzyskać można dzwoniąc na całodobową informację drogową 19 111.

 

mapka.jpeg