Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Ocalić od zapomnienia - Konkurs Poezji Marcina Makucha

08-03-2017

11. Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha pod patronatem: Burmistrz Niemodlina, Doroty Koncewicz oraz Starosty Opolskiego, Henryka Lakwy odbył się w dniu 7 marca 2017 w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Marcin Makuch był uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie przez okres sześciu lat. Zmagał się z ciężką chorobą. Był obdarzony wieloma talentami. Potrafił pięknie rysować i pisać wiersze. Pisał o ludzkiej bezradności, rezygnacji, tęsknocie, ale też o miłości, dobroci, przyrodzie, marzeniach i Bogu.

Wiersze recytowane przez dzieci i młodzież oceniała komisja konkursowa w składzie: Ewa Maj-Szczygielska - przewodnicząca, Edmund Borzemski oraz Anna Mocko-Pasierbek. W przerwach między recytacjami wierszy wystąpił zespół Gama z pięknymi refleksyjnymi piosenkami. Konkurs poezji Marcina Makucha w Ośrodku Kultury obserwowała jego mama i siostra.

WYNIKI KONKURSU:

Nagrody otrzymali:
Kategoria- szkoły ponadpodstawowe:
1. miejsce Julia Mamczyńska - PG Zespołu Szkół w Niemodlinie
2. miejsce Karolina Janiak - LO Zespołu Szkół w Niemodlinie
3. miejsce Justyna Gaczkowska - PG w Dąbrowie

Kategoria - szkoły podstawowe:
1. miejsce Oliwia Drewniak - SP w Łambinowicach
2. miejsce Julia Wąchała - SP nr 1 w Niemodlinie
3. miejsce Kamil Kilian - SP w Graczach

Nagroda Grand Prix: Julia Franciszków - PG w Graczach
Nagroda dla najmłodszego uczestnika 10 letnia Maja Habiak - SP w Rogach

Organizatorami konkursu byli: Barbara Kołodyńska, Iwona Półtorak, Ewa i Mariusz Konowalukowie, Monika Ostrowska- Matusik z zespołem Gama.

 

 

Artur Pieczarka, UM Niemodlin