Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wiceminister Sportu i Turystyki gościł w Niemodlinie

15-05-2017

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jan Widera gościł 12 maja 2017 r. na terenie gminy Niemodlin. Wiceminister wizytował obiekty szkolne w Graczach i Grabinie, na które gmina Niemodlin złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017 – „Przebudowa boisk wielofunkcyjnych w Graczach i Grabinie”. Wiceministrowi towarzyszyli w terenie m.in. wicewojewoda opolska, Violetta Porowska, burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz oraz dyrektor OSiR w Niemodlinie, Krzysztof Kubiak. W spotkaniach przy szkołach byli obecni dyrektorzy szkół w Graczach i Grabinie. Minister Jan Widera zobaczył także basen w Lipnie. W Hali Widowiskowo-Sportowej obserwował trening młodych sportowców z UKS Jedynka Niemodlin i UKS Sokolik Niemodlin w dyscyplinach: koszykówka chłopców, siatkówka dziewcząt i piłka nożna oraz tenis stołowy. Na zakończenie odbyło się spotkanie z Radą Sportu Gminy Niemodlin, dyskutowano na temat sportu i spraw dotyczących funkcjonowania klubów sportowych.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jan Widera, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek rehabilitacja ruchowa i specjalizacja trenerska. Trener klasy Mistrzowskiej w lekkoatletyce i kadry narodowej juniorów, młodzieżowców, seniorów 400m ppł. W latach 2006-2014, członek zarządu w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Młodzieżowej. Wychowawca medalistów mistrzostw Polski, a także Europy i świata.

 

 

Artur Pieczarka, UM Niemodlin