Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Polsko - czeskie warsztaty komiksowe w Prażmie i Niemodlinie

02-06-2017

DSC_0457.jpeg
Grupa 16 dzieci z Prażma i gminy Niemodlin uczestniczyła w polsko - czeskich Warsztatach Komiksowych. Warsztaty odbyły się w Niemodlinie w dniu 29.05.2017r. oraz Prażmie w dniu 31.05.2017r. Gmina Niemodlin realizuje mikroprojekt pn.: Transgraniczne dziedzictwo rodu Praschma - II Etap - Przywrócenie pamięci", która jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska oraz ze środków budżetu państwa RP w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad. Przekraczamy granice. Uczestnicy warsztatów przebywający w Niemodlinie mogli zwiedzić m.in. niemodliński Zamek Książęcy, Ogród Dendrologiczny w Lipnie, popłynąć statkiem po Jeziorze Nyskim oraz uczestniczyć w grach na terenie fortyfikacji.

Projekt Niemodlina i Prażma przybliża mieszkańcom i turystom transgraniczne dziedzictwo kulturowe rodu Praschmów. W szczególności jest adresowany do młodego pokolenia i osób aktywnie spędzających wolny czas. W ramach projektu powstaną też produkty symbolizujące wspólne dziedzictwo: mozaika historyczna - puzzle z motywami zdjęciowymi obu miast, komiks oraz planowane jest utworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej wokół Stawu Zamkowego przez wykonanie 4 rzeźb łączących historię obu miast podczas pleneru rzeźbiarskiego, który odbędzie się w lipcu br.

 


Artur Pieczarka, UM Niemodlin