Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Troglodyci są wśród nas

08-06-2017

"Chyba warto się potrudzić.
Chyba warto wiele znieść.
Mamy przecież wyjść na ludzi.
Zamiast znów do jaskiń wleźć."

W środę 31.05.2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili na deskach Ośrodka Kultury w Niemodlinie w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Troglodyci są wśród nas” na podstawie tekstu Marii Terlikowskiej. Celem przedstawienia było kształtowanie postaw kulturalnego zachowania się uczniów. Przebrani za Troglodytów i walczący z tremą uczniowie pokazali, że nie każdy dorósł do epoki, w której żyje. Nawet w dzisiejszych czas można spotkać troglodytów- nieobytych, nieumytych, hałaśliwych, którzy nie potrafią się zachować i nie znają manier, przez co powinni wrócić do macierzy, do jaskiń. Uczniowie przekonywali publiczność, że warto zastanowić się i popracować nad własnym zachowaniem. Spektakl zakończył się sukcesem, młodzi artyści stanęli na wysokości zadania i zebrali zasłużone gromkie brawa.

W spektaklu wystąpiło czterdziestu uczniów w różnym wieku - od drugo do szóstoklasistów, których przygotowywał zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej szkoły: Franciszka Kempe, Katarzyna Krzyżanowska i Marta Rostkowska oraz pani Grażyna Pauter. Nasi młodzi aktorzy bardzo zaangażowali się w przygotowania, samodzielnie wykonali stroje i charakteryzację, a także scenografię i choreografię prezentowanych w spektaklu tańców.

Przedstawienie profilaktyczne to pierwsza część z przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji autorskiego programu „Młodzi z pasją, bez uzależnień” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Burmistrza Niemodlina na realizację gminnych programów profilaktycznych.

Zdjęcia i info. SP1 Niemodlin

IMG_5281.jpeg
IMG_5295.jpeg
IMG_5317.jpeg
IMG_5329.jpeg
IMG_5343.jpeg
IMG_5363.jpeg