Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Młodzi z pasją bez uzależnień – podsumowanie projektu

28-06-2017

W Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie zrealizowano autorski program „Młodzi z pasją bez uzależnień”. Celem programu było przeciwdziałanie niepożądanym zachowaniom ryzykownym, jak sięganie po alkohol, papierosy i inne środki psychoaktywne, rozwijanie i promowanie talentów uczniów, rozwijanie umiejętności współpracy z rówieśnikami, aktywizacja i zaangażowanie rodziców do uczestnictwa w życiu szkoły .

W ramach programu w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbyło się przedstawienie profilaktyczne  pt. „Troglodyci są wśród nas”. Celem przedstawienia było kształtowanie postaw kulturalnego zachowania się uczniów. Uczniowie przekonywali publiczność, że warto zastanowić się i popracować nad własnym zachowaniem.

Kolejnym etapem programu była wystawa pasji i zainteresowań uczniów, podczas których uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją twórczość i talenty. Podziwialiśmy prace plastyczne wykonane w grafice, kolekcję monet z różnych stron świata, kolekcję kapsli i kart piłkarskich, ekspozycję kamieni i drzewek bonzai, a także lalki, piórniki, breloczki ręcznie uszyte. Mogliśmy zobaczyć również kolekcję owadów: straszyki filipińskie oraz patyczaki rogate. Uczniowie klasy IIIa pokazali zbiór żeleźniaków, kolekcję muszelek, bransoletek z gumek oraz szaliki robione na drutach.

Ponadto przez 2 tygodnie od 9 do 22 czerwca w naszej szkole odbywały się warsztaty prowadzone przez uczniów i dorosłych. Odbyły się warsztaty graficzne prowadzone przez pana Michała Graczyka – pracownika Ośrodka Kultury w Niemodlinie, warsztaty zdobienia paznokci prowadzone przez mamę naszego ucznia, warsztaty florystyczne, które poprowadził pan Mateusz Karbownik z kwiaciarni Papaver w Niemodlinie. Warsztaty balonowe, fotograficzne i malowania na folii prowadzone przez pedagoga, psychologa oraz logopedę, a także warsztaty szycia prowadzone przez naszą uczennicę Katarzynę Dolak.

Program „Młodzi z pasją bez uzależnień” współfinansowany był ze środków otrzymanych od Burmistrza Niemodlina na realizację gminnych programów profilaktycznych.

1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg
8.jpeg
9.jpeg
10.jpeg


Marta Rostkowska
Katarzyna Krzyżanowska
Franciszka Kempe