Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Będzie budowa obwodnicy Niemodlina

07-07-2017

Rząd przeznaczył fundusze na budowę obwodnicy miasta. Szansa dla Niemodlina pojawiła się niedawno, gdy Rada Ministrów zaakceptowała wniosek resortu infrastruktury w sprawie zwiększenia limitu finansowego na program budowy dróg krajowych - ze 107 do 137 mld zł - poinformowała Nowa Trybuna Opolska, w dniu 7 lipca 2017r. Dzięki temu mogło powstać więcej kilometrów autostrad i dróg ekspresowych niż zakładano oraz dodatkowe obwodnice. Droga nr 46, która przebiega przez Niemodlin, jest jedną z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych w regionie. Obwodnica miasta, o której budowę zabiegano od kilkunastu lat, będzie miała długość ponad 11 km.

- To dla nas strategiczny projekt, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z takiej decyzji rządu - powiedziała w Radiu Opole, Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Jestem szczęśliwa i myślę, że moi mieszkańcy również są szczęśliwi. Wiem, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest gotowa na realizację tej inwestycji. Czekamy na wbicie szpadla. Rozpisanie procedury przetargowej może się odbyć jeszcze w miesiącu lipcu.

Więcej informacji w artykule NTO:
http://www.nto.pl/motofakty/na-drogach/a/sa-pieniadze-na-obwodnice-niemodlina,12249417/

Informacje na temat budowy obwodnicy także w Radiu Opole:
http://radio.opole.pl/100,204262,budowa-obwodnicy-niemodlina-coraz-blizej-rzad-pr

DSC_0007.jpeg

Artur Pieczarka, UM Niemodlin